24. října 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Proběhne exhumace Frankových ostatků, v Paříži se otevírá velkolepá výstava Leonarda da Vinciho

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reprofoto

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

U ostravského soudu pokračuje projednávání sporu mezi Citibank a NWR s OKD a insolvenčním správcem Leem Loudou.

Pražská justice bude i dnes projednávat tzv. druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno osm firem a devět osob.

Stejně tak bude soud pokračovat v projednávání obžaloby dvou bývalých šéfů Správy státních hmotných rezerv Tomáše Perutky a Ondreje Páleníka. Ti podle kriminalistů způsobili státu škodu ve výši 49,5 milionu korun při uzavření smluvního dodatku s německou společnosti Viktoriagruppe.

V Pardubicích zasedne městské zastupitelstvo, projednávat bude zejména problematiku HC Dynamo Pardubice, dále pak investiční záměr rekonstrukce a modernizace Památníku Zámeček nebo dotace pro společnost Nemocnice Pardubického kraje.

Brusel hostí setkání ministrů obrany Severoatlantické aliance, Lucemburk zase jednání ministrů práce a sociálních věcí členských zemí EU.

Na summitu Rusko-Afrika se potká řada hlav států, mimo čerstvého držitele Nobelovy ceny Abiye Ahmeda, etiopského premiéra, se zúčastní i ruský prezident Vladimir Putin či jeho egyptský protějšek Abdal Fattáh Sísí.

V Paříži bude otevřena pro veřejnost velká výstava děl Leonarda da Vinci k 500. výročí jeho smrti. Potrvá až do 24. února 2020.

Premiér Andrej Babiš pokračuje v návštěvě Japonska, zavítá do společnosti Nippon Electric Company a bude jednat s členy federace významných japonských firem Keidanren a premiérem Šinzóem Abem. V 15 hodin odlétá zpět do Česka.

V Madridu proběhne exhumace ostatků španělského diktátora Franciska Franka z baziliky v Údolí padlých, kde byl pohřben v roce 1975. Poté by měl být přemístěn na hřbitov na madridském předměstí, zde se bude konat mše organizovaná rodinou.

Pražská justice se také bude zabývat projednáním odvolání ve sporu zdravotní sestry Věry Marešové a společnosti CNC. Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v rumburské nemocnici, soudy ji ale viny zprostily. Novináři podle ženy nerespektovali při informování o případu presumpci neviny.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.