Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
15. listopadu 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Tisíc dětí vytvoří rekordní živý obraz v českých barvách, Slovensko uctí oběti tragické nehody

Tragická srážka nákladního automobilu s autobusem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tragická srážka nákladního automobilu s autobusem. | foto: Polícia Slovenskej republiky

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Více než 1000 dětí vytvoří na Masarykově náměstí v Pelhřimově živý obraz v českých národních barvách, který bude znázorňovat gesto vítězství a naděje. Rekordní pokus bude připomenutím 30. výročí sametové revoluce. Součástí živého obrazu bude motiv srdce a také největší česká vlajka (12 x 18 m), která je exponátem Muzea rekordů a kuriozit. Akce začne ve 12:15.

Na Mariánském náměstí v Praze startuje venkovní panelová výstava fotoreportéra Jana Šibíka Praha 1989. Vystavených 19 fotografií zachycuje listopad 1989 a další události toho roku v Praze. Výstava je přístupná do 15. prosince.

Ve 12:00 začínají v Černínském paláci oslavy 30. výročí sametové revoluce, které pořádá ministerstvo zahraničních věcí nazvané Odpoledne s českou diplomacií. Zahájí je ministr zahraničí Tomáš Petříček a v panelové diskusi o současné geopolitice vystoupí současní i bývalí velvyslanci, náměstci a další významné osobnosti.

Státním smutkem Slovensko uctí oběti středeční srážky nákladního auta a linkového autobusu, při které na jihu země zemřelo 12 lidí a dvě desítky osob se zranily.

Premiér Andrej Babiš a ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu po poledni navštíví pozemek České pošty v pražských Malešicích, kde by mohla vyrůst tzv. vládní čtvrť.

Městský soud v Praze vynese rozsudek v případu Dominika Kobulnického, kterého obžaloba viní z přípravy teroristického útoku. Policie nalezla v mladíkově bytě chemikálie k výrobě výbušniny a návodná videa.

Po dvou dnech by měla být opět průjezdná silnice II/290 z Desné na Smědavu kolem přehrady Souš v Jizerských horách, kterou uzavřeli ve středu dopoledne kvůli sněžení.

Okresní soud v Písku zahájí odročené hlavní líčení v případu obžaloby dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými nápisy o Romech v areálu památníku v Letech u Písku. V lokalitě stál za druhé světové války romský koncentrační tábor.

Astronauti ESA Luca Parmitano a NASA Drew Morgan budou při pracovní směně vně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) opravovat detektor kosmického záření Alpha Magnetic Spectrometer (AMS).

Americký miliardář maďarského původu George Soros otevře vídeňskou pobočku Středoevropské univerzity (CEU).

V souvislosti s vyšetřováním prezidenta Donalda Trumpa bude ve Sněmovně reprezentantů USA vypovídat bývalá velvyslankyně na Ukrajině Marie Yovanovitchová.

Rada EU bude se zástupci Evropské komise a Evropského parlamentu jednat o kompromisním návrhu unijního rozpočtu na rok 2020.

Čínská společnost Huawei Technologies zahájí prodej svého ohebného telefonu Mate X v Číně.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...