Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Zeman promluví k národu, Německo zváží zapojení armády proti koronaviru a v Praze zasedne vedení města

Prezident Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Přes den budeme nadále sledovat vývoj okolo koronavirové pandemie a její vliv na život v Česku, ve světě a dopady na ekonomiku. Po celé Evropě sahají země ke stále tvrdším nařízením, lidem se mění životní podmínky, vývoj nákazy ovlivňuje ekonomické trhy.

Vláda projedná další postup proti šíření koronavirové nákazy a se svými závěry seznámí veřejnost na tiskové konferenci, jejíž předpokládaný začátek je naplánovaný na 14.00 a server Lidovky.cz přinese čtenářům její živý stream.  

Vpodvečer promluví k národu kvůli šířící se nákaze prezident Miloš Zeman. Vyjádří se k aktuálnímu stavu, kdy se Česko nachází v nouzovém režimu a občany svazuje spousta restriktivních opatření. Předtočený projev ze zámku v Lánech odvysílá TV Prima v 19:25

Ještě předtím, než česká hlava státu promluví z televizních obrazovek ke svým spoluobčanům, v sousedním Německu vystoupí ministryně obrany Annegret Krampová-Karrenbauerová s plánem na zapojení armády do boje proti COVID-19. Právě na západ od českých hranic se situace výrazně zhoršuje a počet nakažených a mrtvých stoupá. Tisková konference proběhne ve 13.00.

Mimo koronavirus

V Praze se sejde v omezeném provozu zastupitelstvo. Původní program doznal výrazných změn a zastupitelé proberou jen to nejnutnější v minimálním možném počtu. Vedení města vzkázalo veřejnosti, aby společně s novináři na schůzi nechodili a průběh raději sledovali skrze internet. Jednání začíná v půl deváté ráno.

Během dne oznámí německá Lufthansa své hospodářské výsledky za uplynulý rok a očekává se, že se též vyjádří k úsporným opatřením zavedených v souvislosti s výskytem koronaviru.

Ve stínu epidemie dojde na hlasování o důvěře belgické vlády premiérky Sophie Wilmesové.

Dá se též očekávat, že dojde k eskalaci napětí na řecko-turecké hranici, kde se migranti snaží proniknout do Evropy a v posledních dnech zde dochází k různým konfliktům. Krátce před polednem – v 11.15 – představí generální tajemník NATO Jens Stoltenberg výroční zprávu NATO za rok 2019.

Od osmi večer proběhne v živém přenose divadelní představení Kylián: Narozen v cizině. Povídky proslulého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána interpretuje pražském divadle Viola Jiří Lábus. Během streamu bude probíhat sbírka na podporu pražských divadel i této konkrétní instituce.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...