Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Akcionáři Microsoftu požadují dořešení Gatesových skandálů. Společnost prý aféry zametá pod koberec

Bill Gates foto: Reuters

Redmond/Praha - Skupina akcionářů požaduje vyšetření údajného poměru bývalého šéfa Microsoftu Billa Gatese s podřízenou a další obvinění z nevhodného chování. Ve společnosti prý nefungují vnitřní mechanismy a ignorují se stížnosti zaměstnanců. Vedení firmy problémy hodlá řešit.
  21:00

Gates prý doufal, že díky Epsteinovi dostane Nobelovu cenu. Prahl po ní, tvrdí bývalý zaměstnanec

“Vyzýváme Microsoft, aby čelil problémům transparentně a zahájil nezávislé vyšetřování,” vzkázala managementu investiční skupina Arjuna Capital, která akcionáře zastupuje. “Sexuální obtěžování a diskriminace na základě pohlaví může poškodit akcionáře – vede totiž k odchodu zaměstnanců, nižší produktivitě, zvýšení absencí a nákladů na nemocenskou,” odvolává se podle serveru Bloomberg skupina v emailu zaslaném do nejvyšších pater softwarového gigantu. 

Bill Gates na fotografii z října 2019 na večeru organizovaném nadací Global...
Melinda a Bill Gatesovi

Výsledkem šetření by podle požadavků měla být ucelená zpráva, která popíše účinnost vnitřních mechanismů firmy, pomocí kterých se má předcházet nevhodnému chování na pracovišti, především sexuálnímu obtěžování. Podle manažerky Arjuna Capital Natashy Lambové nejde pouze o spoluzakladatele Microsoftu Gatese. Technologický gigant má dle jejích slov dlouhodobý problém aféry efektivně řešit, oddělení lidských zdrojů prý opakovaně ignorovalo stížnosti stovek zaměstnanců v průběhu posledních 10 let, uvádí server Business Wire.

Bill Gates a sex. Kvůli aféře měl odejít z Microsoftu, jeho žena po kauze Epstein mluvila s rozvodovými právníky

Současný prezident Microsoftu Brad Smith přislíbil, že se společně s Gatesem sejdou se zaměstnanci, kteří mají agendu na starosti, a pokusí se vzniklé problémy vyřešit. “Uvidíte, že s Billem budeme tyto věci vhodně adresovat,” řekl Smith.

Současného externího poradce Microsoftu Billa Gatese skandály provází od roku 2019, kdy jedna ze zaměstnankyň uvedla, že s ní měl tehdejší šéf v roce 2000 poměr. Mimo to vyšly na povrch jeho vazby na sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina, objevily se i nařčení z nevhodného chování k podřízeným ženám ve filantropově nadaci Bill & Melinda Gates Foundation. Tyto události dávají americká média do souvislosti s Gatesovým odchodem z Microsoftu a rozvodem s manželkou Melindou Frenchovou, jak informoval server Lidovky.cz.  Sám Gates spojitosti a nařčení opakovaně odmítl.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

WOLIP s.r.o.
Mechanik měření a regulace

WOLIP s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč

Mohlo by vás zajímat