Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Otevřel se první Primark v Česku, ceny prý budou stejné jako v Drážďanech. Na řadě je teď Brno

Nedočkaví zákazníci měli na Václavském náměstí před obchodem s oděvy vyhrazený prostor. foto: Jakub StadlerMAFRA

Praha - Milovníci levné módy z irského řetězce Primark už nebudou muset za nákupy k sousedům. Ve čtvrtek dopoledne se totiž v centru Prahy otevřely dveře první pobočky v Česku. Ceny zboží v pražském Primarku budou podle manažera Macieje Podwojskeho srovnatelné například s obchodem v německých Drážďanech, kam za levnou módou Češi dosud často vyráželi.
  14:44aktualizováno  17. června 9:58

Primark v Praze pobočku do konce roku neotevře. Plány první české prodejny s levným zbožím překazil covid

„Ceny v pražském Primarku budou naprosto stejné, jako jsou čeští zákazníci zvyklí například z Německa. Jediný rozdíl může vzniknout pouze v závislosti na kurzu koruny k libře,“ sdělil pro Lidovky.cz Podwojski, který je manažerem pro Polsko, Česko a Slovensko, den před slavnostním otevřením. 

Podle něj zboží na pražské prodejně pochází ze stejného skladu, ze kterého společnost zásobuje i zahraniční prodejny včetně například Slovinska, Polska či Německa. 

Už od rána čekaly na otevření prvního obchodu řetězce Primark stovky lidí.
Už od rána čekaly na otevření prvního obchodu řetězce Primark stovky lidí.

Pražský Primark se nachází v novém objektu Květinový dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Jedná se v pořadí o 369. pobočku na světě. V České republice však Primark Prahou nekončí, druhé prodejny by se už příští rok mělo dočkat také brněnské obchodní centrum Olympia. Společnost zároveň uvedla, že podepsala nájemní smlouvu na otevření své první pobočky také na Slovensku.

Levná móda míří do Brna. Řetězec Primark otevře druhou tuzemskou prodejnu

Celková prodejní plocha pražského Primarku přesahuje 4700 metrů čtverečních. Zákazníci zde budou moci nakoupit vedle oblečení pro dospělé i děti také obuv, módní doplňky, spodní prádlo, ale i potřeby do domácnosti. Například ceny dámských triček začínají na 55 korunách, sedm párů černých či bílých ponožek vyjde na 80 korun.

S otevřením pražské pobočky se původně počítalo už na konci loňského roku. Druhá vlna koronaviru ale tento pokus o otevření narušila a Primark tak přišel o tradičně velmi silné předvánoční prodeje. 

Nová pražská prodejna irské firmy se tak připojí k dalším pobočkám ve střední Evropě, mezi které patří prodejna ve slovinské Lublani a dvě polské pobočky, ve Varšavě a nově otevřená v Poznani. Další prodejny se nachází v Irsku, Spojeném království, Španělsku, Portugalsku, Německu, Nizozemsku, Belgii, Rakousku, Francii, Spojených státech a Itálii. Společnost zaměstnává přes 70 tisíc lidí.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...