Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Primark v Česku otevírá svou první pobočku. Tři patra nabídnou kromě levné módy zákazníkům i další sortiment

Ekonomika

  13:58
PRAHA - Irský řetězec s levnou módou Primark otevře v Česku svůj první obchod už v polovině června. Na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice přivítá první zákazníky ve čtvrtek 17. června v devět hodin. Jedná se v pořadí o 369. pobočku na světě. Společnost Primark zároveň uvedla, že podepsala nájemní smlouvu na otevření svého prvního obchodu také na Slovensku.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Primark v Praze pobočku do konce roku neotevře. Plány první české prodejny s levným zbožím překazil covid

„Naše nová prodejna v srdci Prahy nabídne českým zákazníkům jedinečný zážitek z nakupování. Pracovali jsme opravdu tvrdě, abychom se ujistili, že je obchod připraven a vybaven nejnovější módou, trendy a produkty pro každodenní potřeby. Náš tým se nemůže dočkat, až 17. června přivítá zákazníky v Primarku v Praze,“ uvedl vedoucí pražské prodejny Eric Paul.

Celková prodejní plocha má přesáhnout více než 4700 metrů čtverečních a má zabírat tři podlaží. Zákazníci zde mohou nakoupit vedle oblečení pro dospělé i děti také obuv, módní doplňky, spodní prádlo, ale i potřeby do domácnosti. V nabídce nebude chybět ani rozrůstající se řada udržitelné módy pod značkou Primark Cares, která zahrnuje širokou nabídku produktů vyrobených z udržitelných, recyklovaných a organických materiálů.

S jeho otevřením se původně počítalo už na konci loňského roku. Druhá vlna pak narušila tento pokus o otevření, a Primark tak přišel o tradičně velmi silné předvánoční prodeje. První obchod značky Primark v České republice představuje pro řetězec další významný milník v expanzi do střední a východní Evropy. Nová pražská prodejna se tak připojí k dalším pobočkám v tomto regionu, mezi které patří prodejna ve slovinské Lublani a dvě polské pobočky, ve Varšavě a nově otevřená v Poznani.

Další prodejny se nachází v Irsku, Spojeném království, Španělsku, Portugalsku, Německu, Nizozemsku, Belgii, Rakousku, Francii, Spojených státech a Itálii. Společnost zaměstnává více jak 70 tisíc lidí.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat