130 let

Diskuze

Americký solární gigant vyhlásil bankrot

Americká firma Solar Trust of America LLC, která vlastní práva na rozvoj největšího světového projektu výroby elektřiny ze slunce, v pondělí požádala soud o bankrotovou ochranu před věřiteli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

R. Langer

3. 4. 2012 14:46
No konečně,

už bylo na čase... :-P

0 0
možnosti

P. Fiala

3. 4. 2012 10:33
Ekonomický výkon firem - věcný a finanční

Jsme již velmi odtrženi od podstat podnikání byznysu. Většina lidí v severoatlantské struktuře se pohybuje ve sféře "služeb", kde se "věcná" podstata podnikání mění na obraz podnikání "finančního", ve které se obchoduje s tímto finančním "obrazem-hodnoty" firmy a jejího personálu, věcného výrobku, suroviny, energie, atp.

Z textu není zřejmá "věcná stránka" solárního gigantu = jaká množství elektrické energie jsou vytvářena (v panelech se již nic "nevyrábí") a vlastní bankrot je prezentován velmi obecně = nelze vyhodnotit ani po "stránce finanční".

Zpráva má význam pouze "propagandistický" - negativistický.

A tak, jiná zpráva pozitivního významu o vytváření-přeměňování energií v solárních panelech na planetě Zemi (palivo je zadarmo, stejně jako ve větrných zařízeních):

http://photovoltaicfotovoltaik.wordpress.com/2012/03/03/instalovan-vkony-ve-photonvoltaic-r-2010/" target="_blank" rel="nofollow">http://photovoltaicfotovoltaik.wordpress.com/2012/03/03/instalovan-vkony-ve-photonvoltaic-r-2010/

0 0
možnosti

R. Langer

3. 4. 2012 14:48
Re: Ekonomický výkon firem - věcný a finanční

Ta zpráva je vpravdě vskutku tragická, a její následky budeme odstraňovat desítky let! Jenom dočkejte času!

0 0
možnosti

M. Smrž

3. 4. 2012 9:01
Subvence jak kde

V USA není implementován zákon na podporu výroby elektřiny z OZE ve formě minimální výkupní ceny, jako ve většině evropských zemí i dalších zemích (celkem k datu 62 zemí). V některých státech USA se používá jiný systém podpory (net metering) nebo dotace. Souhra subvencí a minimální výkupní ceny existovala jenom v některých zemích po krátkou dobu.

Krach fotovoltaických firem byl předpovídán již několik let, jeho příčinou jsou velmi nízké ceny fotovoltaických panelů v Číny, které (doměnka) mohou být navíc dotovány čínskou vládou. Dílem je to díky nízkým mzdám a ekologickým standardům v Číně a situace se vyrovnává jen pozvolna.

To ovšem neznamená, že by se instalace v BRD i v dalších zemích zastavily. V dlouhodobých plánech se i ve střední Evropě počítá v horizontu cca 15 let s pokrytím asi 30% celkové spotřeby elektřiny z fotovoltaiky.

Evropští výrobci mají jedinou možnost - inovovat a vyrábět levněji.

0 0
možnosti

R. Langer

3. 4. 2012 14:56
Re: Subvence jak kde

Jak se to 30% pokrytí celkové spotřeby elektřiny z fotovoltaiky provede, když účinnost FV elektráren je u nás (v naší zeměpisné šířce a délce - platí prakticky pro celou Evropu) cca 10%? Zelení už odhlasovali nové přírodní zákony a funkčnost perpetua mobile? Ne ne, kdepak, já přece vím jak! Těch 10% elektřiny z FV se zákonem prohlásí za 30% spotřeby celkové, a je vymalováno, to dá přece rozum! Že je to málo? Naši pradědové elektřinu skoro neměli, a jak žili zdravě! :-D

0 0
možnosti

M. Smrž

3. 4. 2012 8:48
Subvnce jak kde

0 0
možnosti

J. Novák

3. 4. 2012 7:21
solární ...

Čistá energie subvencovaná vládou + dotovaná výkupní cena elektřiny =  bankrot ... ..Říkejte si co chcete, ale tuto rovnici odmítá můj selský rozum brát (mám-li ještě nějaký; a asi mám, když to nechce pochopit).

0 0
možnosti

A. Bocek

3. 4. 2012 7:38
Re: solární ...

Selský rozum velí, tam kde nesvítí (na 50 stupni severní šířky )nestavět a nedotovat.

0 0
možnosti