22. prosince 2011 14:12 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Indická premiéra pro nové SUV Ford EcoSport

Indická premiéra pro nové SUV Ford EcoSport | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Indická premiéra pro nové SUV Ford EcoSport | foto: Autoweb.cz

Zatímco svět upírá zrak do Detroitu, modrý ovál se chystá na autosalon v Dillí. Představí tu crossover s technikou Fiesty: Ford EcoSport.

Přestože jméno EcoSport zní až příliš evropsky, a také rozměry crossoveru na podvozku Fordu Fiesta sem perfektně zapadnou, představí se v indickém Dillí 7. ledna model s komplikovanou budoucností. Důležité je, že druhou generaci brazilského EcoSportu uvidíme v roce 2013 u nás. Nahradí zastarávající Fusion. Pod kapotou bude mít řadu malých motorů včetně litrového tříválce EcoBoost.

Indii si Ford pro premiéru vybral údajně proto, že se na místním trhu právě uvádí - EcoSport tu má být teprve třetím modelem. Zaměření na rozvojové trhy obecně je však pro EcoSport historickým dědictvím. První generace auta se úspěšně prodává v Jižní Americe. Ford ji vyrábí v Brazílii a kromě panelů karoserie má auto konstrukčně blízko k našemu Fusionu. Jen je vyšší a nabízí se i s pohonem všech kol.

Nový EcoSport tedy musí nahradit úspěšné mini SUV v Jižní Americe, uvést se vhodně v Indii, a ještě být dost dobrý pro rozmazlené Evropany. Poslední úkol naštěstí nebude tak složitý. Fusion nikdy nepatřil k nejkvalitnějším autům na trhu, působil spíš na podvědomí prakticky smýšlejících konzervativních zákazníků. Zejména u nás. Laciný crossover z Brazílie by mohl být vhodnou cestou vpřed. Zkouškou ohněm bude pro EcoSport premiéra v USA, kam se díky strategii One Ford také chystá.

ve spolupráci s Autoweb.cz, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz