31. ledna 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda Auto má zájem dodávat vozy na Hrad i pro Zemana

Škoda Superb Combi 4x4 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Superb Combi 4x4 | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto by uvítala další spolupráci s prezidentskou kanceláří i po zvolení Miloše Zemana prezidentem. Zeman se v minulosti vyslovil pro to, aby čeští politici jezdili v tuzemských vozech nebo alespoň v automobilech vyrobených v Česku.

Mluvčí automobilky Jozef Baláž uvedl, že vozový park Pražského hradu má nyní k dispozici několik modelů Superb. Připomněl, že dosavadní prezident Václav Klaus přijel superbem například na loňské oslavy 20 let od zahájení spolupráce Škody a Volkswagenu v Mladé Boleslavi.

"V současné době používá i pan prezident Klaus vozy Superb a z naší strany je rozhodně zájem pokračovat v této spolupráci i do budoucna," řekl Baláž.

Zeman jako premiér používal Tatru 700, která skončila ve sbírce Národního technického muzea. Od Škody Auto v minulosti převzal pro členy svého kabinetu prodloužené verze octavií. Automobilka tehdy ještě neměla model Superb v nabídce.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.