130 let

Diskuze

Češi nás nepodrží, naříkají na své zákazníky tuzemští zemědělci

Čeští zemědělci dostávají za mléko polovinu toho, co jejich kolegové na Kypru. Vinu dávají i zákazníkům. Ceny mléka z prvovýroby patří v Česku k vůbec nejnižším v celé Evropské unii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

čertice

21. 10. 2009 14:53
Ať si zemědělci především

hledí svých zákazníků jako každý jiný producent. Proč si neprodávají své produkty přímo? Proč zde neexistuje ranní rozvážení mléka? Jen jim lezou oči z důlků, co kdo kde má a nemá, ale trochu se přičinit a zavrzat mozkem, inestovat a snažit se - to ani náhodou.

0 0
možnosti

Ufff

21. 10. 2009 20:56
Re: Ať si zemědělci především

Svatá prostoto...

0 0
možnosti

františek

21. 10. 2009 14:14
Všichni za to můžou,

a jenom zemědělci jsou svatí!

Fuj zlí češi, nekupovat české mléčné výrobky, které jsou jenom dvakrát dražší než holandské nebo belgické a přitom jsou jenom 5x horší, že se nestydíte!

A to že vám občas naskočí z českých sýrů alergie, je taky jenom výmluva, doktory máte skoro zadarmo, tak kde je vaše národní hrdost?

0 0
možnosti

lomihnát

21. 10. 2009 14:12
Průměr EU = 6,64 . Ale VÁŽENÝ to asi nebude....

Hlavně že se tady operuje Kyprem, kde mají dohromady možná 100 kravek ..... Cena mléka se DÍKY POLITICE E.K. - jmenovitě komisařky de Boelové - dostala z nesmyslných výšin (způsobených dotováním, kvotací a dalšími netržními nástroji) na cenu světovou. Agrární komora samozřejmě neargumentuje tím, že v USA nebo Mexiku je cena syrového mléka ještě nižší než u nás.

Bohužel, světová cena je nyní také dole, ať už to souvisí s krizí jako takovou nebo s obecným pádem zemědělských komodit po vrcholu před OH v Číně.

Zákazník zemědělce nepodrží - jeho zákazníkem jsou mlékárny, s jejich vlčí politikou trhni, co můžeš. A těm je označování výrobků jako českých, o značce Klasa ani nemluvím, celá léta putna. Navíc, Češi najeli na superhypermarkety, a tam je k dostání to nejlevnější bez udání původu . TS, Pilos, Dr.Halíř a jiné - a v regálech je to proto, že to lidé kupují.

Jako každá je i tahle mléčná krize bojem o to, kdo přežije a zaplní mezery, až přijde oživení. Nic víc, nic míň. Velkohubá prohlášení našich agrárních politiků o tom, jak se EU s našimi velkými celky (=kolchozy a pohrobci kolchozů) nebojíme jsou najednou zapomenuta a CHOVATELÉ nestačí držet krok s vysmívanými  "malovýrobci" ze západu.

Pro pořádek je nutno uvést, že chov skotu zaměstnává řadu (často venkovských) občanů přímo i nepřímo a na výrobu krmiv použitá plocha je důležitá pro střídání plodin a také na ní neroste nyní přebytkové obilí. Zkrátka, rychlé a placaté řešení je tady hned, ale není to zase tak jednoduché.

0 0
možnosti

Jirka

21. 10. 2009 14:07
Už stačí co dostanou z mých daní !

a ještě je podporovat za devastaci krajiny a trápení zvířat ! Ať si každý poradí jak umí, proč se třeba nedotují holiči nebo taxikáři  a ti navíc neničí přírodu jako jezedáci.

0 0
možnosti

Jiří

21. 10. 2009 14:01
Velkovýroba

U valné většiny stížností je na vině historie tuzemského zemědělství. Naprosto nesrovnatelná je situace ve starýcha v nových státech EU. Zatímco ve starých je obvyklé malé méně intenzivní, hospodářství s rodovou tradicí, které zahrnuje jak rostlinou tak žovočišnou výrobu v historicky kontinuálním poměru. To znamená, že dotace na plochu se automaticky promítne i do živočišné výroby. Naproti tomu leží takzvané výhody socialistické velkovýroby, která přetrhala veškeré tradice, vztah k půdě, závažně devastuje krajinu a po divoké privatizaci (krádeži) vedla zpravidla k oddělení živočišné a rostliné produkce do samostatných ekonomických subjektů, z nichž je dle systému  EU významně dotována pouze produkce rostlinná. Prostě a jednoduše za pokrok 50tých let dnes zaplatí země ztrátou půdy, venkov ztrátou obyvatelstva a krávy životem.

0 0
možnosti

fuck EU

21. 10. 2009 14:09
Re: Velkovýroba

Velkovýroba je mnohem levnější než ta tradiční malá.

Kdyby VŠICHNI zemědělci v Eu měli stejné podmínky tak ti naši je převálcují. V 80.letech byla zem výroba u nás na špici v mnoha oborech , hydroponie, ... různé moderní technologie atd. Dnes v těch místech už jen rostou kopřivy.... Pokřivený "trh" se postatral. A bude hůř. Začas bude naše zemědělství komplet zlikvidováno a ceny v obchodech budou jednou takové co dnes.

0 0
možnosti

fuck EU

21. 10. 2009 13:46
Jde o to že přísné veterinární, hygienické a dalšími

předpisyplatí pouze u nás a ne třeba ve Francii . Pak jim  nemůžeme konkurovat v ničem ani výrobě sýrů.

0 0
možnosti

Milanius

21. 10. 2009 13:32
No krucinálfagot

Tak ať mi řeknou kde si v Praze nebo okolí to jejich mléko, tvaroh, máslo, jogurty, sýry ... můžu koupit, rád bych tak činil.

0 0
možnosti

Yaroukh

21. 10. 2009 13:15
Za to blokování silnic?

Za to blokování silnic by vás měl Češi (ještě víc) dotovat?

0 0
možnosti

dupro

21. 10. 2009 13:14
zrovinka jsem dovezl máslo z Globusu.

Český obal, akční cena , co víc si přát? 

A ejhle, doma zjišťuji, že těmi nejmenšími písmenky je na zadní straně napsáno : Země původu Belgie.

0 0
možnosti

Josef XXIII.

21. 10. 2009 13:39
Re: zrovinka jsem dovezl máslo z Globusu.

A proč to čtete až doma?

0 0
možnosti

Pepa

21. 10. 2009 13:04
V ČEZsku je problémem, že "mléčné výrobky" jsou bez mléka

V obchodech lidi nejraději kupuji mléčné emulze, "sýry" a "máslo", kde je mléčný tuk nahrazen tukem rostlinným, mléčné zmrzliny, které viděly kravskou smetanu leda tak z rychlíku, "jogurty" plné sójového tuku, želatiny a škrobu.

Zkrátka lidi nespotřebovávají mléko, ale náhražky. Krávy je třeba vybít a pole zabetonovat, protože pole v podhorských oblastech bez chlévské mrvy je nesmysl. Bez chlévské mrvy to zkoušeli už bolševici a udělali jaksi chybu.......

0 0
možnosti