Pátek 18. června 2021svátek má Milan 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Čtvrtina dětí je na Facebooku už před narozením, ukázal průzkum

Facebook | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook | foto: ČTK

PRAHA Nejméně o čtvrtině dnešních dětí existuje na sítích záznam ještě před jejich skutečným narozením, ukázal průzkum antivirové firmy AVG Technologies. Odborníci ale rodiče před zveřejňováním fotek a informací o svých potomcích varují.

Fotky dětí prý totiž mohou být použity k nechtěným účelům, v dospělosti by navíc potomek za tuto digitální stopu nemusel být rodičům vděčný.

Pozor na soukromí

"Rodiče totiž často používají sociální sítě k tomu, aby se svými přáteli a známými sdíleli informace od pohlaví, jména či snímku z ultrazvuku očekávaného dítěte přes důležité momenty z dětství až po informace a kuriozity z období dospívání," uvedli zástupci společnosti.

Problém prý ale je, že tyto fotky by někdo mohl upravit a použít k nechtěným účelům. Z fotografií s humornými popisky by prý navíc potomek nemusel mít radost v dospělosti, kdy si fotky bude moci na síti dohledat například potenciální zaměstnavatel.

ČTĚTE TAKÉ

Podle Jiřího Kropáče ze společnosti AVG by si proto rodiče měli především nastavit na svých profilech soukromí tak, aby se k fotkám a dalším informacím nedostal nikdo kromě jejich přátel.

Zároveň by měli pečlivě zvažovat, jaký obsah zveřejní. Dobré je prý i zaregistrovat si doménu se jménem dítěte, kterou tak nebude moci v budoucnu nikdo zneužít. Jak dítě poroste, měli by také rodiče dávat pozor, co na internetu dělá.

,

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

2+KK 67m2 novostavba
2+KK 67m2 novostavba

K Červenému vrchu, Praha 6 - Vokovice
15 500 Kč/měsíc