10. října 2012 10:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čína si zamilovala kuřecí burgery, KFC rekordně rostou zisky

Zisk KFC v Číně raketově roste | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zisk KFC v Číně raketově roste | foto: Reuters

LOUISVILLE Americké společnosti Yum Brands Inc., která provozuje řetězce s rychlým občerstvením Taco Bell, Pizza Hut a KFC, stoupl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 23 procent na 471 milionů USD (9,2 miliardy Kč). Firmě se podle nejnovějších výsledků dařilo díky silnému výkonu v Číně a vyšší poptávce v USA.

Příjmy stouply o devět procent na 3,57 miliardy USD. Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 99 centů a překonal tak odhady analytiků, kteří očekávali zisk 97 centů na akcii.

ČTĚTE TAKÉ:

Provozní zisk v Číně se po úpravě o vývoj směnných kurzů zvýšil o 22 procent. Firmě se podařilo zastavit pokles zisku v Číně, který vykázala ve druhém čtvrtletí, protože náklady na suroviny a zaměstnance rostly ve třetím čtvrtletí pomaleji.

Rychlé občerstvení KFC - ilustrační foto

KFC otevře v Číně ještě víc poboček, než původně plánovala.

Yum rovněž otevřel v Číně 192 nových restaurací a do konce roku jich chce otevřít nejméně 750. Původně firma plánovala otevřít letos v Číně nejméně 700 restaurací.

Ve Spojených státech provozní zisk stoupl o 13 procent. V mezinárodní divizi bez Číny a Indie vzrostl o 14 procent.

Yum provozuje přes 37 000 restaurací ve více než 110 zemích. Firma zvýšila odhad zisku bez mimořádných položek na celý letošní rok na 3,24 dolaru z předchozích 3,22 dolaru. Analytici však čekají zisk až 3,27 dolaru na akcii, napsala agentura AP.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz