15. června 2012 14:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Diktatura polevila, Coca-Cola může po 60 letech do Barmy

Coca-Cola | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coca-Cola | foto: Reuters

Největší světový řetězec s nápoji Coca-Cola oznámil, že se po více než 60 letech vrací do Barmy, kterou kvůli tehdejším sankcím musel opustit. Společnost už požádala o potřebnou licenci. V zemi bude také investovat do vytvoření nových pracovních míst pro ženy.

Barma je vedle Kuby a Severní Korey třetí zemí, do které se Coca-Cole nepodařilo proniknout, napsal zpravodajský server CNN.

ČTĚTE TAKÉ:

Barma láká investory

Barma se v poslední době snaží nalákat investory z celého světa. Spojené státy, Evropská unie a další uvolňují vůči Barmě sankce a povolují svým obyvatelům a podnikům investovat tam poté, co vládnoucí junta zavedla demokratické reformy a povolila svobodné volby.

Coca-Cola

Coca-Cola je největším výrobcem nápojů na světě. Nabízí přes 500 různých značek. Působí ve více než 200 zemích světa a denně prodá 1,8 miliardy produktů. Coca-Cola patří mezi desítku největších soukromých zaměstnavatelů světa - pracuje u ní více než 700 tisíc lidí.

Coca-Cola považuje svůj vstup na barmský trh za velmi významný krok na následujících tři až pět let.

Produkty se zpočátku budou lodí dopravovat ze sousedních zemí. V další fázi chce Coca-Cola  působit jako místní firma a být partnerem zdejších obchodníků.

Coca-Cola plánuje v Barmě investovat i do sociální oblasti. Tři miliony dolarů věnuje na vytvoření nových pracovních míst pro ženy.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

rkaŠárka Bláhová

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?