27. srpna 2012 9:03 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČSTV pronajme Špindlerův mlýn skupině J&T. Za miliardu

Špindlerův Mlýn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn. | foto: archiv

PRAHA Český svaz tělesné výchovy jako většinový vlastník lyžařského komplexu ve Špindlerově Mlýnu chce areál pronajmout firmám Snowhill a Tatry Mountain Resorts. Za pronájem mají společnosti za 20 let zaplatit celkem asi miliardu korun.

"Během této doby by navíc měla společná firma Snowhillu a TMR investovat do lyžařské infrastruktury ve Špindlu sumu kolem 750 až 800 milionů korun," uvedl v týdeníku nejmenovaný zdroj k tomu, co mají noví nájemci během 20letého pronájmu stihnout. Roční nájemné má činit přibližně 50 milionů korun. Informuje o tom pondělní vydání týdeníku Euro.

Většinovým majitelem společnosti Snowhill je podnikatel v gumárenství Tomáš Němec. Tatry Mountain Resorts patří do skupiny J&T. O podepsání konečné smlouvy se bude podle týdeníků rozhodovat příští týden.

Na úterý má naplánované jednání výkonný výbor Svazu lyžařů ČR, který je druhým největším spoluvlastníkem lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Ve středu má o pronájmu jednat výkonný výbor ČSTV a ve čtvrtek se má konat valná hromada Skiareálu Špindlerův Mlýn, napsalo Euro.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.