Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firma Rohlik.cz před Vánoci nestačí plnit objednávky, některé byly zrušeny nebo výrazně opožděny

Kurýr společnosti Rohlik.cz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kurýr společnosti Rohlik.cz. | foto: Rohlik.cz

PRAHA Internetový potravinový obchod Rohlik.cz se před Vánoci potýká s problémy. Nakupující se musí kromě dlouhého čekání na dovoz zboží připravit i na přetíženou zákaznickou linku či nedostatek závozových oken. Zakladatel firmy Tomáš Čupr se za problémy omluvil a uznal, že na toto období zatím není Rohlik.cz připraven.

Zákazníci Rohlik.cz museli v pátek a v sobotu na své objednávky čekat výrazně déle než je běžné, některé objednávky byly dokonce zrušeny úplně. Firma tvrdí, že došlo k selhání systému. „Běžná věc v běžný den, ale v období, kdy není ani sekunda na opravu, to znamenalo obrovské zpoždění pro mnoho objednávek,“ uvedl Čupr v omluvném dopise zákazníkům.

Podle Čupra by bylo potřeba k uspokojení požadavků zákazníků před Vánoci využívat o 500 aut více, rozšířit objem skladových prostor na pětinásobek a výrazně navýšit počet zaměstnanců.

„Chtěli jsme pomoci ke klidným Vánocům všem. Jeli jsme na hraně. A pak nám zkolaboval systém,“ litoval Čupr.

Problém podle něj vznikl v komunikačním centru, které nebylo připraveno na nečekané problémy před Vánoci. Zákazníci tak museli déle čekat na telefonní spojení a vyřízení objednávek.

Rohlík.cz je největším internetovým obchodem s potravinami v Česku, jeho obrat loni stoupl o 52 procent na téměř 2,5 miliardy korun. Nedávno spustil prodej potravin v maďarské Budapešti a okolí prostřednictvím e-shopu Kifli.hu. Firma zde slibuje rozvoz nákupů do tří hodin od objednání, minimální objednávka bude za 5000 maďarských forintů (zhruba 385 korun).

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!