Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Rohlík.cz expandoval do zahraničí, prodává potraviny v Maďarsku

Majitel internetového obchodu s potravinami Rohlik.cz Tomáš Čupr. foto: ČTK

PRAHA - Společnost Rohlík.cz expandovala do zahraničí, od středy začala nabízet potraviny obyvatelům Budapešti a jejího okolí prostřednictvím e-shopu Kifli.hu. Ve středu to oznámili zástupci společnosti. Firma slibuje rozvoz nákupů do tří hodin od objednání, minimální objednávka bude za 5000 maďarských forintů (zhruba 385 korun). Firma, ve které má většinový podíl podnikatel Tomáš Čupr, doposud působila pouze na českém území.
  12:14

„Maďarsko bude první test naší služby ve dvojnásobně větším městě než v Praze, v budoucnu chceme expandovat do dalších zemí. Do pěti let bych chtěl už fungovat v Německu. To je pro mě klíčový cíl,“ uvedl Čupr.

Pro maďarský e-shop pracuje v první fázi zhruba 50 lidí, v budoucnu by jich mělo být více. „V Budapešti zatím probíhá kampaň v menším měřítku, počátkem února ji plánujeme významně zintenzivnit,“ dodal. Firma plánuje na trhu zabodovat sortimentem a rychlostí doručení. Zatím tam rozváží potraviny řetězce Tesco, Spar a lokální řetězec Auchan, doručují do druhého dne od objednání. „My jsme schopni nákupy přivézt do 120 minut od objednání s patnáctiminutovou přesností, což v Evropě dokážeme pouze my. Věříme, že tím se nám podaří porazit konkurenční společnosti,“ uvedl Čupr. Stejně jako v ČR chce nabízet zboží od lokálních dodavatelů, v sortimentu bude mít na 8000 položek.

Rohlík.cz je největším internetovým obchodem s potravinami v Česku, jeho obrat loni stoupl o 52 procent na téměř 2,5 miliardy korun. Zakladatelem a většinovým majitelem je Tomáš Čupr.

Firmě Velká pecka, která provozuje internetový obchod s potravinami Rohlik.cz, ve finančním období od 1. května 2018 do letošního dubna meziročně vzrostly tržby za prodej zboží o 62 procent na 2,4 miliardy korun. Její čistý zisk činil 108 tisíc korun, zatímco v minulém účetním období byla ve 102milionové ztrátě. Firma poprvé od svého vzniku dosáhla kladného hospodářského výsledku. Čupr už dříve uvedl, že příští rok chce expandovat do Vídně a výhledově také do Bukurešti.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat