Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kam na pivní rarity? V Plzni pro ně vznikl Klub malých pivovarů

Orosené pivo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Orosené pivo. | foto: Shutterstock

PLZEŇ Raritní lahvová a čepovaná piva malých pivovarů, pivní džemy, kosmetiku, pálenku, kompoty, ale také ochucený ječný slad bude nabízet Klub malých pivovarů, který byl dnes otevřen v centru Plzně v prostorách pivovaru Groll pod Saským mostem.

První takový klub v tuzemsku bude kontaktním místem pro malé pivovary z Česka, Německa, Slovenska, Rakouska a Polska, řekl jeden z provozovatelů a koordinátor projektu Pivní cesty Václav Fiala.

"Na rozdíl od pražského pivního klubu a pivní galerie nebudeme představovat žádná piva od velkých globálních výrobců," dodal. Plzeňský klub je otevřený pro všechny malé nezávislé výrobce z celé střední Evropy. Každý den nabídne tři až čtyři značky piva, obměňované po jednom až dvou dnech. Otevřeno bude mít každou středu, pátek a po oba víkendové dny odpoledne, v turistické sezoně pak každý den. Konkrétní nabídku i rezervaci míst na ochutnávky, semináře, besedy se sládky je možné zjistit na webových stránkách klubu.

Při dnešní neveřejné premiéře nabídl klub strakonickou třináctku Klostermann a pšeničné pivo z Herlodu Březnice. V pátek bude v nabídce také například meruňkové pivo z pivovaru Opat Broumov. V dalších týdnech tam pivaři najdou také nápoje z bavorského Zwieselu, Regenu, slovenské Rožňavy, ale také belgická trapistická piva.

"České restaurační pivovary, kterých už je téměř stovka, si zaslouží mít vlastní platformu k prezentaci nejen skvělých nápojů vyráběných tradičním způsobem, ale také mnoha dalších produktů," řekl Petr Strnad, provozovatel klubu. Klub malých pivovarů vznikl jako součást rodícího se projektu Pivní cesty, který má přispět k lepší informovanosti veřejnosti o nezávislém českém pivovarnictví. "Tuzemské i zahraniční návštěvníky Plzně má informovat o projektech cestovního ruchu, například zážitkové gastronomii, v jednotlivých pivovarech," uvedl Strnad.

Pivní cesty je podle Fialy projekt marketingové a produkční podpory malých nezávislých pivovarů ve střední Evropě. "Snažíme se spojit řadu už existujících samostatných snah krajů, obcí, pivovarů a turistických pivních stezek a map," dodal. Plzeňský klub nabídne turistům pivní region s trasami, ubytováním i prohlídkami výroby.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?