10. července 2019 8:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rekonstrukce může začít. Stát vybral partnera, který bude provozovat bazén v hotelu Thermal

Bazén v červnu letošního roku, kdy jej „zdobilo“ graffiti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bazén v červnu letošního roku, kdy jej „zdobilo“ graffiti. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

KARLOVY VARY Karlovarský státní hotel Thermal uzavře smlouvu se strategickým partnerem o rekonstrukci bazénového centra. Uvedla to ve středu na svém twitterovém účtu ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Bazén opraví stát a provozovat ho bude společnost Saunia.

„Cílem je vybudovat špičkové relaxační centrum, které bude nabízet širokou škálu wellness služeb na nejvyšší úrovni,“ uvedla Schillerová. Bazén je od roku 2015 kvůli havarijní stavu uzavřený.

Stát, kterému lázeňský hotel Thermal patří, nabídl bazén už v roce 2015 k prodeji, nabídku ale později stáhnul. Před rokem hotel vyvěsil nabídku na pronájem bazénového centra a v posledních měsících vyjednával se dvěma zájemci. Vybraný nájemce bude zároveň partnerem při rekonstrukci bazénového centra a bude se také podílet na samotné přípravě projektové dokumentace. 

10.července 2019 v 08:05, příspěvek archivován: 10.července 2019 v 08:39

Rekonstrukce bazénu v hotelu Thermal může začít. Společnost Thermal uzavře smlouvu se strategickým partnerem pro provoz bazénového a saunového komplexu. Cílem je vybudovat špičkové relaxační centrum, které bude nabízet širokou škálu wellness služeb na nejvyšší úrovni.

„Ministerstvo financí počítá s využitím vřídelní vody ve venkovním bazénu, což představuje v českých poměrech zcela výjimečnou nabídku relaxace s unikátním výhledem na město Karlovy Vary,“ uvedla ministryně financí. Zároveň by podle ní měl být obnoven provoz přilehlé kavárny.

Bazén nějakou dobu zakrývala i plachta.
Karlovarský komplex hotelu Thermal

Venkovní bazén bude doplněn o další vodní atrakce poskytující vyžití pro širokou veřejnost. Celková kapacita saunového a bazénového komplexu v jednom okamžiku bude 700 lidí a nabídne práci více než 50 zaměstnancům.¨

Projekční práce budou zahájeny v nejbližších dnech. Stavební firma pověřená rekonstrukcí bazénového a saunového komplexu vzejde z veřejného výběrového řízení. Předpokládaná investice na rekonstrukci bazénu včetně přilehlého prostoru počítá s náklady 120 až 130 milionů korun.

Společnost Saunia provozuje v České republice sedm saunových komplexů a dalších sedm je ve výstavbě. Strategií společnosti Saunia je stát se největším provozovatelem bazénových a saunových světů v regionu střední Evropy.

Vybudování bazénového a saunového komplexu ve SPA Hotelu Thermal je součástí celkové rekonstrukce hotelu Thermal. Začít by měla ještě letos. V první etapě se začnou rekonstruovat vnitřní rozvody inženýrských sítí.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.