Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
27. února 2017 15:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sony útočí displejem, který nemá obdoby a nekonečně zpomaleným záběrem

Společnost Sony představila na veletrhu v Barceloně svůj nový smartphone Xperia... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společnost Sony představila na veletrhu v Barceloně svůj nový smartphone Xperia... | foto: ČTK

BARCELONA (OD ZPRAVODAJE LN) V pondělí ráno představila své mobilní novinky firma Sony. Ta veletrh MWC v Barceloně využila k tomu, aby představila špičkový model Xperia XZ Premium. Ten dostal úžasný 4K displej a velikým lákadlem telefonu bude i fotoaparát.

Nejen, že má skvěle fotit, ale dostal také schopnost pořizování až nečekaně zpomalených záběrů.

Sony Xperia XZ Premium na první pohled nemusí moc vypadat jako nový telefon, design je totiž v podstatě shodný s loňským typem XZ. Hlavní změny se odehrály „pod kapotou“. Uvnitř se skrývá nejnovější hardware, včetně procesoru Qualcomm Snapdragon 835, který si jinak pro sebe na začátek roku uzmul Samsung.

TO NEJ Z BARCELONY:

Sony se zřejmě podařilo vyjednat alespoň nějaký objem dodávek, i přesto si právě nejspíš kvůli dostupnosti procesoru (ten Samsung pro Qualcomm vyrábí) počkáme. Na trhu bude až později na jaře.

Čekání se ale technologickým nadšencům určitě vyplatí. Nový procesor přináší telefonu schopnost stahovat data ze sítě až rychlostí 1 Gbit/s, což se bude hodit. Novinka totiž dostala displej s úžasným 4K rozlišením, zatím nikdo jiný v mobilním telefonu nic takového nepředvedl.

Společnost Sony představila na veletrhu v Barceloně svůj nový smartphone Xperia...
Společnost Sony představila na veletrhu v Barceloně svůj nový smartphone Xperia...

Sony tak navazuje na svůj starší model Z5 Premium, oproti němu je ale displej kvalitnější, a navíc bude podporovat funkci HDR pro co nejlepší dynamický rozsah obrazu. A právě streamování 4K HDR videí přímo ze sítě by mohlo být jedním z funkčních triumfů nové Xperie. Obsah dodá v poslední době velmi aktivní Amazon.

Krom parádního displeje se nová Xperia chlubí také novým špičkovým fotoaparátem. Má rozlišení 19 megapixelů a kromě vylepšené citlivosti čipu se chlubí také schopností pořizovat video s extrémně vysokou snímkovací frenvencí. V HD rozlišení totiž zvládne až 960 snímků za sekundu.

Výsledkem takového sledu obrázků pak může být vysoce zpomalené video – pokud se totiž záznam následně přehraje běžnou rychlostí 24 snímků za sekundu, jedna jediná sekunda záznamu vydá na 40 sekund zpomaleného videa. To umožní odhalit nečekané detaily.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!