17. července 2015 17:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ve vedrech se více piva neprodá. Lidé pijí až večer, tvrdí výrobci

Ve vedrech se více piva neprodá. Lidé pijí až večer, tvrdí výrobci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve vedrech se více piva neprodá. Lidé pijí až večer, tvrdí výrobci | foto: Hynek GlosLidové noviny

PRAHA Vlna veder, která nyní postupuje Českem, zvyšuje prodej limonád a minerálek. Zato prodeje piva výrazněji nestoupají. Lidé jej totiž během horkých dnů pijí většinou až večer. Přesné ekonomické dopady vlivu horka ale zatím výrobci nápojů k dispozici nemají.

I když se obecně pije v létě více piva, při extrémních teplotách jeho spotřeba nestoupá, řekla Kateřina Krásová z Plzeňského Prazdroje. Podle sládka pivovaru Gambrinus Pavla Zítka na spotřebu ležáků a speciálů nemá počasí vliv. Podle Pivovaru Staropramen prodeje narůstají i během vyloženě horkých dnů, lidé jej však pijí až večer. „Za teplého počasí prodeje piva obvykle narůstají v řádu procent,“ podotkla za Staropramen Denisa Mylbachrová.

U nealkoholických nápojů to ale neplatí. „Během teplých dnů se prodeje zvyšují v řádu desítek procent,“ sdělila mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová. Podle majitele společnosti KOLI Pavla Vavrušky roste obecně v letních měsících odbyt sudové točené limonády. „Během extrémních teplot se zvyšuje poptávka po limonádě zhruba dvojnásobně,“ uvedl.

Podle vyjádření zástupců společnosti Karlovarské minerální vody si ve vedrech spotřebitelé kupují víc nealkoholické nápoje. Spotřebitelé nejčastěji volí přírodní minerální a pramenité vody včetně ochucených, uvedl Pavel Novák ze společnosti. V horku jde na odbyt hlavně neperlivá a neochucená voda, dodal ředitel stáčírny pramenitých vod Toma Natura Pavel Vacek.

ČTK