8. září 2018 11:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Výrobce panenek Barbie Mattel zakládá filmovou divizi, chce vyprávět jejich příběhy

Barbie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbie - ilustrační foto. | foto: Reuters

New York Americký výrobce hraček Mattel se rozhodl vytvořit filmovou divizi, která bude natáčet snímky založené na jeho populárních výrobcích, jako jsou například panenky Barbie či autíčka Hot Wheels. Informoval o tom list The Wall Street Journal na svých internetových stránkách.

Společnost Mattel tento týden oznámila, že do čela nové divize Mattel Films najala hollywoodskou producentku Robbie Brennerovou. „Robbie je talentovaná vypravěčka a velmi respektovaná filmařka s úzkými vazbami v zábavním průmyslu,“ uvedla generální ředitelka firmy Mattel Ynon Kreizová. Brennerová produkovala například oscarový film Klub poslední naděje či akční snímek Plán útěku s Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvesterem Stallonem.

Podle Kreizové, která se do čela společnosti Mattel postavila letos na jaře, firma zatím nedokázala finančně využít mediální potenciál svých značek. Filmy či televizní seriály mohou Mattelu přinést dodatečné příjmy z prodeje lístků do kin či z licenčních poplatků a zároveň podpořit poptávku po jeho hračkách.

„Generace dětí po celém světě vyrůstají se silnými emociálními vazbami ke značkám a postavám od firmy Mattel,“ upozornila Brennerová. „Je tu tolik příběhů k vyprávění,“ dodala.

Mattel se vytvořením nové divize snaží dohnat konkurenční výrobce hraček Hasbro a Lego, kteří již mají za sebou řadu úspěšných filmů založených na jejich značkách, například snímky Transformers či Lego příběh, napsal The Wall Street Journal.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!