Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Penny Market vydával polské chipsy a slovenskou vodku za Českou kvalitu

Slovensko

  17:16
BRNO - Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila, že Penny Market v Třešti na Jihlavsku nabízí polské bramborové lupínky se štítkem „Česká kvalita“. Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj je to klamání spotřebitele, a proto inspekce nařídila prodejci klamavé označení odstranit. To však nesplnil.

Penny Market - ilustranční foto foto: Reprofoto

Inspekce zjistila pochybení v prodejně na Palackého náměstí v pátek, ale informovala o něm až v pondělí. „Pod regálovým štítkem s nápisem ‚Česká kvalita‘ a s vyobrazením vlajky ČR prodejce nabízel dva druhy smažených bramborových lupínků s jasnou informací na obalu, že byly vyrobené v Polsku pro Penny Market,“ řekl Kopřiva.

Podle něj takové informace mohou uvést spotřebitele v omyl, protože nakupující legitimně očekává, že zboží pochází z České republiky. „Proto jsme nařídili klamavé označení země původu regálovým štítkem ve všech pobočkách Penny Market ČR odstranit,“ dodal Kopřiva.

ČTĚTE TAKÉ:

Opakovanou sobotní kontrolou v Penny Marketu v Nádražní ulici ve Vimperku na Prachaticku inspekce odhalila, že prodejce opatření nesplnil. „Kontrola potvrdila prodej lupínků s doprovodným regálovým štítkem ‚Česká kvalita‘ a vyobrazením české vlajky. Dále jsme zjistili stejné pochybení i u půllitrové lihoviny Arktická jemná, která pochází ze Slovenska,“ informoval Kopřiva.

Inspekce zahájila se společností Penny Market správní řízení o uložení pokuty. S klamavým používáním značky měl Penny Market opakovaně problémy už v minulosti, hlavně v roce 2012.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat