130 let

Diskuze

Koalici dnes čeká tvrdá přestřelka o sazbu DPH

Zavedení sjednocené sazby DPH nižší, než bylo dosud plánovaných dvacet procent, a zároveň zrušení všech výjimek. Ponechání návrhu dvacetiprocentní sazby DPH, ale zároveň bez výjimek zvýšit položky spadající do desetiprocentní sazby o několik procentních bodů. Rovněž bez výjimek. I takové návrhy mohou dnes padat na jednání koaličních lídrů ve formátu K9 k návrhu důchodové reformy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Němec

10. 3. 2011 9:26
Přestaňte krást a nemusíte zvyšovat daně

Jsem svobodný člověk a nemusíte se starat o moje stáří a hlavně ruce pryč od mých peněz. Jsem podnikatel a dovedu se o svoje peníze postarat sám. Velká část peněz, které jste mi vzali na daních, byla rozkradena vládními stranami zprava i zleva a ODS, ale i TOPka (její členové), jsou  v tom na čele. Privátní důchodové fondy budou v lepším případě nevýdělečné, protože to málo, co dokážou vydělat, padne na platy vedení. Moje zkušenost s tím je však taková, že tyto fondy budou rozkradeny. Kožený za Harvardský fond a Kocáb za fond Trend to zvládli za tři roky, tak proč by to jejich následovníci nezvládli za třicet let. Nevěřím Vám, protože ODS už dávno je zločineckou organizací. V parlamentu přijímá zákony, které vyhovují zlodějům a podvodníkům, hlídá to Langrova policie, a když náhodou se něco prolátne, tak to ututlá justiční mafie. Při nejhorším to jistí prezidentská amnestie. To jste pravice, když jsou za Vás vyšší daně jak za ČSSD? Zloději, podle justice tě nemohu zabít při krádeži za bílého dne, tak aspoň volám – ODS, TOP a VV ruce pryč od mých peněz. Přestaňte krást a nezvyšujte daně!

0 0
možnosti

P. Čech

10. 3. 2011 8:38
Důchodové pojištění

 Jen aby bylo jasno, jakými prostředky každého z nás disponuje stát (měly by sloužit pouze k výplatě důchodů), zkusme trochu počítat. Za základ vezměme průměrnou mzdu a dobu od kdy je ono pojištění placeno-20let věku pojištěnců. Zároveň věk odchodu do důchodu - 65 let.Důchodové pojištění placené státu zaměstnancem i zaměstnavatelem činí 28% z hrubé mzdy. Tedy 23000x0,28=6440 na 1 zaměstnance a měsíc.. Toto je za rok 77 280 Kč a za dobu pojištění 3 478 000 Kč Toto je odebráno státem každému pojištěnci do doby než odejde do důchodu. Budeme-li počítat dále a brát v úvahu, že lidí dožívajících se více než 85 let věku je málo, vychází na každého jednotlivého pojištěnce na měsíc pobírání důchodu  14 490 Kč. Každému občanu se tedy vyplatí starat se o své příjmy ve stáří sám se současným zrušením státních důchodů bez náhrady. Samozřejmě se současným nevybíráním a vyplacením oněch 28% jemu osobně, tedy zaměstnanci. O takto objevivší se peníze se může každý občan starat sám, jak uzná za vhodné, možností k tomu má bezpočet a prostředky si tak může zhodnocovat. Záměrně jsem zde neuvažoval o jakýchkoliv jiných daních a občanech invalidních, protože důchody těchto je možno financovat z těchto daní. Posuďte tedy sami, co je pro každého z nás výhodnější a nepodléhejte demagogickým žvástům politiků a politických stran.

0 0
možnosti

J. Orlík

10. 3. 2011 8:38
Tady nejde o žádný populismus

tady nejde ani o sjednocení sazeb, jako účetní bych se k tomu celkem klonil, ale jde o to, udělat nějaký obecně přijatelný propočet a vysvětlit ho lidem, ale ne, že se sjednotí sazba na té základní. Tedy na té vyšší. Myslím, že takových 15-16% by bylo v pořádku.

0 0
možnosti

P. Čech

10. 3. 2011 7:56
Problém je někde zcela jinde.

Politické strany, a to již od roku 1918,jsou v našem státě zvyklé na právo vlastní neomylnosti a na to, že si až dosud beztrestně zvykly, že cokoliv co v různých povolebních koalicích (podotýkám, že vždy nelegitimních) upekly, mohly následně beze zbytku naprosté většině občanů jednoduše nadiktovat. Mluvím zde o většině občanů, z nichž ani jeden žádnou povolební koalici nevolil a současně většině, která nevolila ani jednu z koaličních stran jednotlivě. Každá jednotlivá strana totiž po volbách disponuje při započítání  v  š  e  c  h   voličů (i těch, kteří nevolili) max. 20% hlasů. Je zde nutno si uvědomit, že i nevolící voliči, kteří pro svou neúčast ve volbách mají jistě určitý konkrétní důvod, jsou také občané a celkový systém musí jejich hlas vyslyšet. A to nejen hlas volební. Mnoho těchto občanů se účastní různých peticí, kde svůj názor dávají jednoznačně najevo. Bohužel razantnější způsob, jediný demokratický, vyjadřující jejich vůli - referendum, jim není systémem povolen. Politické strany si tak z Ústavy a volebního zákona uzurpují absolutní moc ve státě, moc nad občany, vládu občanům. Přitom je zcela jedno a nedůležité, které ze stran jsou zrovna u moci. Všechny považují občana za nesvéprávného jedince, za příslušníka tupého davu, jaké je možno vidět na jejich předvolebních shromážděních. Vývoj však jde jinou cestou.Občané totiž nejsou hloupí a vidí, že v něterých zemích, kde mají možnost se přímo vyjadřovat k zásadním otázkám fungování vlastního státu to funguje daleko lépe. Již trpně nemlčí a politické strany se diví. Diví se přesto, že dobře ví, že kdo seje vítr, sklidí jedině bouři.

0 0
možnosti