130 let

Diskuze

Korutany jako Řecko. Ruší školy i festivaly, aby se vyhnulo bankrotu

Zmrazení platů úředníků, zavírání přebytečných škol a zdravotnických zařízení, rušení hudebních festivalů. To nejsou opatření, ke kterým musí kvůli umoření dluhů přistoupit zadlužené Řecko, ale soubor kroků, jimiž se snaží vyhnout bankrotu rakouská spolková země Korutany.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

S. Silný

1. 8. 2015 23:14

Samozřjemě, že je to levicové. Skutečný pravičák by nikdy nepřistoupil na jakoukoliv státní garanci za soukromý projekt. Tečka.

0 0
možnosti

P. Ritter

2. 8. 2015 20:37

Co  je to "skutečný pravičák"? Žilo to vůbec někdy a někde?

I v baště kapitalismu - USA  organizovala vláda garanční garanční program za dluhy bank v USA. To jsou i v USA .

http://byznys.ihned.cz/c1-38722930-garancni-program-za-dluhy-bank-v-usa-skonci-k-31-rijnu

Objem nesplacených dluhopisů, které banky v USA vydaly v rámci garančního programu činil 309,4 miliardy dolarů.

Takže už i USA vládne levicová vláda. TEČKA.

0 0
možnosti

1. 8. 2015 16:24

Žeby? Nejsou Korutany spíš jako Irsko, které se - stejně jako ony dostaly do problémů kvůli záruce za banky? Narozdíl od řeků, kteří si napůjčovali na spotřebu a "sociálno". Taky jsem několikrát četl,  že řekové nejsou líní, oni mají jen špatnou strukturu průmyslu, v turistickém nelze tak rychle zvyšovat produktivitu... to jo, ale kolik pokojskejch a jiného personálu tvoří řekové a kolik moldavané, bulhaři, rumuni, ukrajinci...

0 0
možnosti

P. Ritter

1. 8. 2015 18:10

Do velkých problémů kvůli bankám se dostal i Island a řada dalších zemí - i obě světové hospodářské a ekonomické krize během 100 let způsobily banky.

0 0
možnosti

P. Ritter

1. 8. 2015 11:55

V roce 2004 Špidlova vláda naštěstí odmítla podobný hazard, jaký provedl Haider. Tehdy Sazka vedená Hušákem chtěla od vlády státní záruky za platby na výstavbu Sazka Arény a Špidla to odmítl., což bylo štěstí, jinak by musela vláda zaplatit spoustu miliard za ten megalomanský Hušákův projekt. Původně měla Sazka Aréna stát 2.5 miliardy a nakonec z toho byla cena přes 17 miliard. Sazka pro hrazení těch "vícenákladů" musela shánět peníze sama a nemohla prostě požádat vládu o to, aby ty chybějící peníze dala ze státního rozpočtu vzhledem k poskytnutým garancím. Sazka Aréna je ztrátový podnik a ani bohatá Sazka si ho nemohla dovolit. Těší mně, že jsme aspoň nemuseli platit miliardy na tuto stavbu a utrácet tak spoustu miliard jako třeba v případě tunelu Blanka..

0 0
možnosti

F. Lesniak

1. 8. 2015 11:34

Pokud se někde kvůli dluhům nastolují úsporná opatření, je to v naprostém pořádku. Tak by se choval doma každý rozumný člověk. To jen u nás stále pár pitomců chce ze státního rozpočtu dotovat desítkami milionů dalších pár pitomců v Brně na motorkách. A kdyby jenom to, ale my si třeba dovolíme financovat 139 agentur pro začleňování menšin.

0 0
možnosti

P. Ritter

1. 8. 2015 12:49

Ještě že se nerealizoval obludně slabomyslný projekt Pavla Béma - "Olympijské hry v Praze roku 2020". Realizace měla stát 500 miliard a nikdo kromě pár blouznivců nebral vážně Bémovo tvrzení, že by OH měly být dokonce výnosné.

I tak nás ale nás "příprava projektů" stálo 70 502 512 korun. Ty desítky milionů mohly být rozhodně využity mnohem líp.

0 0
možnosti

L. Kalič

1. 8. 2015 11:14

Máš to pomotané v té své makovičce. Haider byl především populista, superpravicový vůbec, ale nacionalista jen řečí. Činy byly krajně levicové. Nejlevnější benzín, štědré sociální dávky, dotace aerolinkám a to všechno na dluh. Korutanským ovcím se to líbilo, stejně jako se to líbilo těm řeckým.

0 0
možnosti

P. Ritter

1. 8. 2015 11:29

.Ty jsi evidentně nepochopil tyto věty z článku :

"Problémy Korutan vycházejí z doby, kdy byl tamním hejtmanem nechvalně známý Jörg Haider a země pod jeho vedením převzala garance za později zkrachovalou banku Hypo Alpe Adria.

Korutany mají roční rozpočet zhruba dvě miliardy eur, zároveň ale ručí za dluhy zkrachovalé Hypo Bank Adria ve výši deseti miliard eur. Záruky vznikly za vlády hejtmana za stranu svobodných (FPÖ) Jörga Haidera, který se v říjnu 2008 zabil při automobilové nehodě.

Z malé regionální banky se stal – také díky zárukám – bankovní „tygr“, který razantně expandoval zejména naBalkán. Už v roce 2009 se ale banka dostala do potíží a dospěla postupně ke krachu. Její miliardové závazky převzal konsolidační fond Heta, který dnes kontroluje Rakouský úřad pro dohled nad finančním trhem FMA..

Už dříve rakouský kabinet vložil na umoření dluhů zkrachovalé korutanské banky 5,5 miliardy eur."

Z

0 0
možnosti

P. Ritter

1. 8. 2015 10:37

Do diskuse o krachujících rakouských Korutanech se určitě žádný pravičák nepohrne. Bylo by nad jeho síly vysvětlit, proč Korutany do obrovských finančních problémů uvrhlo zrovna hejtmanování superpravicového Jörga Heidera a Rakousko to už stálo miliardy €  a další sanace a omezování zdravotnictví a jiných služeb státu budou následovat.

0 0
možnosti

K. Novák 181

1. 8. 2015 11:31

Totéž nás čeká s Babišem.

0 0
možnosti