Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Právo

LEAGLEONE: Inovace ve světě práva

Advokáti Ivan Chalupa (vlevo) a David Reiterman. foto: LEAGLEONE

PRAHA - Ve světě práva se čím dál více objevují různá inovativní řešení, např. v oblasti automatizace smluv. Ivan Chalupa, advokát spolupracující s pražskou kanceláří globální advokátní firmy Squire Patton Boggs a David Reiterman, advokát s mnohaletými zkušenostmi z předních mezinárodních i českých advokátních kanceláří a investičních bank, přijali pozvání do studia LEAGLEONE.
  7:00

LEAGLEONE: Hrozí kolaps justice?

David s Ivanem získali autorskou cenu Wolters Kluwer za inovativní nástroj ASPI Praktický manuál k zákonu o obchodních korporacích.

„Praktický manuál je nástroj, který je inkorporovaný přímo do právního informačního systému ASPI, a je to nástroj v rámci, kterého my s Davidem procházíme a analyzujeme veškerou dostupnou rozhodovací praxi k zákonu o obchodních korporacích. A vybíráme z ní závěry soudů, reformulujeme je do jednotlivých otázek a odpovědí. Na ty otázky je většinou odpověď ano, nebo ne. A tyto závěry potom připojujeme k jednotlivým konkrétním ustanovením zákona o obchodních korporacích,“ říká advokát Ivan Chalupa.

Advokát David Reiterman dodává: „My jako advokáti postupujeme tak, že nás zajímá nějaké konkrétní ustanovení, nějaká konkrétní norma v rámci toho daného paragrafu a k němu se snažíme najít nějakou odpověď. A tu odpověď nám judikatura buď může dát, nebo nám ji nedá, protože k tomu žádný judikát není. Každopádně potřebujeme zjistit, zda k tomuto odpověď v judikatuře nalezneme, anebo ne.“

Celý rozhovor najdete zde.

Autor:

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat