Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Právo

legalTV.cz: Přináším do vedení ČAK zkušenosti z řízení velké advokátní kanceláře

Předseda ČAK Robert Němec. foto: legaltv.cz

Jakou funkci má plnit Česká advokátní komora? Jaké priority považuje její nový předseda za nejdůležitější? Bude navazovat na svou předešlou práci?
  7:00

legalTV.cz: Kdo chce vést Českou advokátní komoru

Očekává růst napětí mezi advokáty z Prahy a advokáty z regionů? Nejen to vám prozradí host pořadu Kdo je kdo, nový předseda České advokátní komory Robert Němec.

„Doufám, že jako nový manažer budu schopen přinést nové nápady, nové zkušenosti z řízení velké advokátní kanceláře, protože advokátní komora nakonec také není nic jiného než vlastně firma, která zaměstnává lidi, vykonává určité agendy, používá informační prostředky k tomu, aby ty agendy zajišťovala,“ říká předseda ČAK Robert Němec.

A dodává: „Za nejdůležitější jednoznačně považuji to, aby Česká advokátní komora plnila funkci, kterou ze zákona má, a to je výkon veřejné správy na poli advokacie. S tím souvisí celá řada agend, které si advokátní komora nevybírá, ale které zkrátka musí plnit ze zákona a podle mého názoru je naprosto zásadní, aby Česká advokátní komora zůstala nezávislou a samosprávnou organizací advokátů.“

Více se dozvíte zde.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat