Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Český rozhlas vypsal interní výběrové řízení na nového šéfredaktora stanice Vltava

Bývalý šéfredaktor stanice Vltava Petr Fischer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéfredaktor stanice Vltava Petr Fischer | foto: ČTK

PRAHA Český rozhlas vypsal interní výběrové řízení na nového šéfredaktora stanice Vltava. Zájemci o tuto pozici, kteří musí být zaměstnanci rozhlasu, se budou moci hlásit do 7. ledna. Předpokládaný nástup nového šéfredaktora stanice je 1. února. V pátek to řekl řekl mluvčí ČRo Jiří Hošna. S dosavadním šéfredaktorem Petrem Fischerem rozhlas neprodloužil smlouvu.

Na veřejném zasedání Rady ČRo 19. prosince vedení veřejnoprávního rozhlasu zveřejní informaci, kdo bude dočasně pověřen řízením stanice do nástupu nového šéfredaktora. Podle dřívějších informací mělo být na zasedání oznámeno jméno Fischerova nástupce.

Nového šéfredaktora vybere komise složená mimo jiné ze dvou zaměstnanců stanice Vltava. Kandidáti budou muset předložit návrh programové koncepce ČRo Vltava v letech 2019 - 2021. Kandidát musí být vysokoškolák s nejméně pěti lety praxe v médiích, z toho třemi roky v ČRo. 

Fischer podle Hošny nesplnil zadané úkoly a stanice dál stagnuje, proto mu vedení neprodloužilo smlouvu. Fischer sdělil, že pro reformu vysílání stanice Vltava nedostal dost času ani slíbenou podporu. Podle svých slov na reformu vysílání Vltavy dostal rok, zatímco na projekt zásadní proměny stanice jsou třeba nejméně tři roky.

Situací ohledně Vltavy se bude příští týden zabývat senátní mediální komise. Projednávat ji bude na základě petice „Za otevřenou Vltavu“, v níž tisícovka umělců, vysokoškolských pedagogů i některých politiků vyjádřila Fischerovi podporu.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....