Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 16 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

‚Hodně budeš někde.‘ Jílková si vyslechne Jolandu, kartářka bude v ČT diskutovat o astrologii

Větškyně Jolanda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Větškyně Jolanda | foto: Tam,kde žiješ

PRAHA Známá televizní kartářka a věštkyně Jolanda se vrací na obrazovky. Ezoterička, která proslula svým svérázným vystupováním a kostrbatým projevem, bude jedním z hostů čtvrtečního vysílání diskuzního pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou v České televizi. Debata bude tématicky zaměřená na karty a astrologii.

Diskuzi, která by se podle České televize měla týkat zejména předpovídání budoucnosti a rozšířené víry v nadpřirozené schopnosti, bude vysílat kanál ČT1 ve čtvrtek ve 21:35.

Sedmašedesátiletá věštkyně, jež se do paměti televizních diváků zapsala jako autorka slovní spojeních „tady vidím velký špatný“, „hodně vysoko míříš“ či „hodně budeš někde“, ovšem není jedinou stoupenkyní ezoterismu, která v pořadu vystoupí.Zúčastní se jej také kartářka Ivana Regina Kupcová Sádlová a jasnovidka Tereza Skálová Demeová. Mezi diskutéry bude dále také předseda Ateistů ČR Petr Tomek, teolog Petr Jan Vinš, psycholog Jeroným Klimeš, místopředseda Astrologické společnosti ČR Radko Tobičík nebo prezidentka Evropské rady skeptických organizací Claire Klingenberg.

„Hlavní hosty vybírala dramaturgie tak, aby relevantně reprezentovali odlišné pohledy a přístupy a jejich debata tak přispěla k veřejné diskusi o tématu,“ odůvodnila serveru Lidovky.cz výběr diskutujících Michaela Zahrádková z tiskového oddělení České televize.

Věštkyně Jolanda
Věštkyně Jolanda

V upoutávce médium zve ke sledování s tím, že by diváci měli dostat odpovědi na následující otázky: Proč jsme největší ateisté v Evropě a přitom holdujeme kartářkám a horoskopům? Co je příčinou tohoto stavu? Může záporná nebo kladná předpověď budoucnosti ovlivnit osud člověka? Je úspěšnost předpovědi budoucnosti větší než pravděpodobnost, že se to stane? Máme předurčený osud? Vidí astrologové a kartářky více než ostatní nebo je to podvod a vyhazování peněz?

Jolanda se poprvé objevila na televizních obrazovkách v roce 2011 v pořadu TV Barrandov s názvem EZO.TV. Kvůli své neuhlazené češtině se nedlouho poté stala populární. Sestřihy s jejími věštbami dodnes kolují po internetu, ačkoliv v televizi již delší dobu nevystupuje. Zároveň její proroctví posloužila pro vznik řady parodických videí.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

TEST: Vyzkoušejte kosmetický balíček pro citlivou pleť od Yves Rocher
TEST: Vyzkoušejte kosmetický balíček pro citlivou pleť od Yves Rocher

Milujete kosmetiku, sledujete trendy a zkoušíte nové značky? Pak je na čase poznat sesterský web eMimina Arome.cz, kde najdete recenze a testy...