11. září 2012 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Redaktorku Radiožurnálu chce TOP 09 do rady. V rozhlase tím skončila

Parlamentní zpravodajka Milada Richterová v Českém rozhlase končí. TOP 09 ji totiž nominovala do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Parlamentní zpravodajka Milada Richterová v Českém rozhlase končí. TOP 09 ji totiž nominovala do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. | foto: Český rozhlas

PRAHA Parlamentní zpravodajka Radiožurnálu Milada Richterová se už ve vysílání neobjeví. Strana TOP 09 ji nominovala do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, což podle šéfredaktora stanice Jana Pokorného není slučitelné s prací v Českém rozhlase.

V Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) je momentálně jedno místo neobsazené. TOP 09 navrhla, aby tento kontrolní orgán doplnila Milada Richterová - redaktorka stanice Radiožurnál, donedávna též zástupkyně šéfredaktora stanice Rádio Česko.

Richterová nominaci přijala, čímž však překvapila kolegy z rozhlasu, kteří se o jejím plánu dozvěděli teprve z médií. A to včetně šéfredaktora Pokorného. 

Podle Richterové se tak stalo nedopatřením - dlouho se rozmýšlela a když nakonec na nabídku kývla, přišlo oznámení nominace nečekaně rychle. "Chtěla jsem mu to oznámit, ale nakonec mě to předběhlo, protože jsem byla v pracovním vytížení," řekla Richterová serveru Lidovky.cz.

V rozhlase musí skončit

Nominace do RRTV znamená pro Richterovou konec práce ve veřejnoprávním rozhlase. Šéfredaktor Pokorný je v tomto ohledu nesmlouvavý. "Redaktor Radiožurnálu - ať už pracuje jako parlamentní zpravodaj, reportér nebo kdekoliv jinde - si musí udržovat mimořádný odstup od politických stran," řekl serveru Lidovky.cz.

S Richterovou se proto domluvil na ukončení pracovního poměru. "Teď si vybírá dovolenou, pak dá výpověď," dodal Pokorný.

ČTĚTE TAKÉ:

Serveru Lidovky.cz to potvrdila i sama Richterová. "Po více než 30 letech praxe v médiích vnímám tuto nabídku jako jedinečnou možnost a příležitost zúročit svou dosavadní práci redaktorky a moderátorky," zdůvodnila své rozhodnutí přijmout nominaci do RRTV. Do volby se však na toto téma nechce více vyjadřovat.  

O nových radních RRTV a také Rady ČTK budou poslanci hlasovat na schůzi, která začne 18. září.

spaŠárka Pálková

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz