Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Soud vyhlásil konkurz na bývalého provozovatele TV Metropol

Metropol | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Metropol |

PRAHA Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil konkurz na majetek bývalého provozovatele televizí Metropol a Pětka, společnost Metropol TV. Firma se podle něj ocitla v úpadku a její reorganizace nepřipadá v úvahu. Věřitelé mají měsíc na přihlášení svých pohledávek, vyplývá z informací v insolvenčním rejstříku.

Televize Metropol nyní vysílá prostřednictvím dceřiné společnosti vydavatelské skupiny Mladá fronta, která nemá s původní firmou žádný právní vztah.

O prohlášení konkurzu soud rozhodl na začátku listopadu. Insolvenční řízení v březnu odstartovala společnost Retro Cafe, které bývalý provozovatel televize údajně dlužil 176.000 Kč za služby a dalších 307.000 Kč na nájemném ve Francouzské ulici v Praze. Dlužník, za kterého nyní vystupuje jednatel Jan Mrázek, se následně k insolvenčnímu řízení připojil. Mrázek je také jediným členem představenstva loni vzniklé společnosti Metropol Production, která firmu Metropol TV převzala.

Společnost hospodařila se ztrátou

Dlužník na jaře po zahájení insolvenčního řízení uváděl, že má závazky po splatnosti 85
milionů korun, nevlastní žádný nemovitý majetek, v účetnictví jen vedl ochranné známky a internetové domény.

Luboš Měkota

Společnost ke konci loňského roku hospodařila se ztrátou 131 milionů korun. Do problémů se dostala na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel letos v březnu náhle zemřel (více ČTĚTE ZDE).

Stanice Pětka z ekonomických důvodů ukončila vysílání letos v únoru. Naopak televize Metropol se pod novým provozovatelem, společností MF TV, během roku vrátila k plnohodnotnému formátu. V červnu dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání novou licenci na 12 let pro pozemní vysílání na území Prahy a středních Čech v rozsahu 24 hodin denně.

,

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!