14. prosince 2010 10:14 Lidovky.cz > Byznys > Média

Václav Havel v novácké Ordinaci, zahrál si kotelníka

Natáčení filmu Odcházení: Václav Havel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Natáčení filmu Odcházení: Václav Havel. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Poslední den v roce budou mít možnost diváci vidět v silvestrovských veselých pořadech i bývalého prezidenta Václava Havla. Zahraje si totiž epizodní roli kotelníka v seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě 2.

S nápadem obsadit do populárního seriálu bývalého prezidenta přišel herec Petr Rychlý. Sám také silvestrovský díl zrežíroval. "Byl to pro mě jedinečný zážitek," řekl Rychlý Blesku. "Komu se poštěstí, že režíruje Václava Havla, když on sám už zdatně režíruje. Vážím si navíc jeho herecké pokory, neboť dokázal, že není malých rolí," zdůraznil herec.

Rozhovor s exprezidentem Havlem čtěte zde

Celý silvestrovský speciál Ordinace v růžové zahradě 2 bude probíhat jako sen gynekologa Čestmíra Mázla, tedy Petra Rychlého. Děj se vrátí o 25 let zpátky do doby před sametovou revolucí. Před kamenickou nemocnicí, kde se příběh odehrává, se mihne i postava kotelníka Václava Havla.

"Když Petr Rychlý přišel s tím, že bychom do speciálu obsadili exprezidenta Václava Havla, nevěřila jsem, že by roli přijal. Přesto jsme to zkusili a scénář mu poslali. Líbil se mu a k našemu velkému potěšení a nadšení nabídku přijal," radovala se producentka seriálu Lucie Hornová.

Rok 2010 v obrazech

Nova se dříve producentsky podílela na dvou dokumentech o osobnosti Václava Havla - občan Havel a Občan Havel přikuluje.

Letos si dramatik a bývalý prezident vyzkoušel kromě herectví také režii. Vedl totiž natáčení filmové verze svého posledního dramatu Odcházení. Film by měl přijít do kin zjara příštího roku.

Lidovky.cz