15. března 2010 17:48 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

ČNB odebrala licenci kampeličce kvůli zoufalému hospodaření

Spoření | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spoření | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Česká národní banka odejmula pravomocně Úvěrnímu družstvu PDW Praha povolení k činnosti. ČNB v rámci státní kontroly zjistila v podnikání této družstevní záložny takové nedostatky, že s ohledem na jejich povahu a závažnost bylo odnětí povolení jediným možným řešením, informovala centrální banka dnes ČTK. Zástupci kampeličky na telefonický dotaz ČTK nereagovali.

Záložna podle ČNB například neměla dostatečné zajištění úvěrů a dostatečný monitoring obchodů. Kromě toho poskytovala služby v rozporu s uděleným povolením působit jako družstevní záložna, neprováděla vnitřní audit a porušovala jednací řád družstevní záložny.

Úvěrní družstvo PDW Praha mělo ke konci loňského roku 367 členů a její celková bilanční suma činila přibližně 62,8 milionu korun.

Naposledy ČNB odejmula povolení k činnosti v sektoru družstevních záložen Českému národnímu spořitelnímu družstvu v červnu 2007. Důvodem byly závažné nedostatky v činnosti.

Celý sektor družstevních záložen měl na konci loňského září 44.036 členů a bilanční sumu převyšující 16,8 miliardy korun. K dnešnímu dni má platnou licenci 16 družstevních záložen.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?