2. prosince 2013 12:33 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pražané se stěhují do dříve přehlížených čtvrtí. Táhnou Libeň i Malešice

Pronájem bytu – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pronájem bytu – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Deset tisíc nových bytů bude v Praze na přelomu roku připraveno k nastěhování v celkem 106 developerských projektů. Nejvíc se staví v severovýchodní části města, především v Praze 9 a okolí, rozsáhlou bytovou výstavbu má Praha 5 a také Praha 15.

Studie Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) poukázala na nerovnoměrné využívání pražských lokalit pro novou bytovou výstavbu. Jen v Horních Měcholupech je aktuálně k dispozici zhruba 1000 nových bytů, v Libni pak 800, hranici 500 nabízených nových bytů za letošní rok překonali developeři v Malešicích, Hlubočepích a Vysočanech.

Kde je nabídka bytů v Praze největší?

Kde je nabídka bytů v Praze největší?

Naopak v historickém centru města nevzniká žádný větší bytový projekt. "Hlavním cílem analýzy je identifikovat a vyhodnotit stav a vývoj území Prahy z hlediska využívání jednotlivých lokalit pro účely nové bytové výstavby, tak aby bylo povědomí města, odborné i široké veřejnosti o bytové výstavbě v Praze kompletní," uvedl autor analýzy Michal Němec.

Kde se developerům daří nové byty prodávat?

Kde se developerům daří nové byty prodávat?

"Vznik nových bytů je v zásadě pozitivním jevem naznačujícím, že Praha je stále atraktivní místo nejen k práci či návštěvě, ale i k životu," řekl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Kde se v Praze staví nové bytové domy?

Kde se v Praze staví nové bytové domy?

Metr čtvereční v novém bytě stojí v Praze průměrně kolem 50 tisíc korun. Obsazenost nabízených bytů je v průměru téměř 60procentní, v některých lokalitách přesahuje 70 procent. Závěry analýzy použije Praha při přípravě dokumentů o budoucím rozvoji města.

Lidovky.cz, ČTK