Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Zůstala sama se třemi dětmi a hypotékou. Po smrti partnera ji pomohl finanční poradce Partners

Jana Skopalová a poradce Vítězslav Koutný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Skopalová a poradce Vítězslav Koutný | foto: Pavel Pechoušek

PRAHA Partneři si koupili a chtěli zrekonstruovat dům v Krkonoších. Zasáhl ale osud a rodina se třemi dětmi zůstala bez živitele. Vítězslav Koutný, finanční poradce Partners, se rozhodl matce samoživitelce a jejím dětem co nejvíce pomoci. Vy můžete také.

Jana Skopalová z Drozdova u Hořovic ve středních Čechách se ocitla v krizové životní situaci. Po tragické smrti životního partnera se těsně před porodem a se dvěma malými dětmi ocitla kvůli hypotéce na hraně dluhové pasti.

V současnosti potřebuje splácet jednu nemovitost, starat se o tři malé děti, ale její rodina nemá šanci ji výrazněji finančně podpořit. Jana měla však štěstí v tom, že se jí s tím, jak se s celou situací vypořádat, rozhodl pomoci Vítězslav Koutný, finanční poradce společnosti Partners.

Velké rodinné plány a smutný konec

Dnes pětatřicetiletá Jana se se svým partnerem Hynkem seznámila po vysoké škole. Hynek byl akční člověk, který se rád pouštěl do různých projektů, pracoval jako daňový poradce a uměl se otáčet. V Drozdově zrekonstruoval dům, který dále zveleboval. Pro rekreační účely a zároveň k pronájmu koupil loni dům v Krkonoších, který začal rekonstruovat.

„Hypoteční smlouvu partner uzavřel na konci roku 2017, letos v červnu bohužel tragicky zemřel. Zaplaceno tak je pouze několik splátek. Nesplacená část úvěru je nyní předmětem dědického řízení, po jehož skončení bude nutné dům v Krkonoších prodat a z výtěžku prodeje uspokojit banku,“ popisuje situaci Jana.

Největší nejistota ji dnes tíží kvůli tomu, že neví, kdy najdou kupce. Banka na peníze z prodeje nepočká a splátky hypotéky se musí platit každý měsíc, bez ohledu na složité životní okolnosti. Další těžkostí je, že za nemovitost v Krkonoších ručí bance jejich rodinným domem v Drozdově, kde ale s dětmi bydlí.

Rodině by v této situaci pomohlo životní pojištění, které kryje před velkými životními riziky, jakými jsou dlouhodobá pracovní neschopnost, invalidita a smrt. Mnoho lidí se ale rozhodne spolehnout se na úspory a životní pojistku nemá. Podobně jako Janin partner. I když pracoval v oboru finančnictví a sám měl svého poradce, raději spoléhal na vlastní síly a životní pojistku neuzavřel. 

Zabezpečte svou rodinu proti nepřízni osudu. Poradíme vám, jak.

Rodině se po jeho smrti významně snížil příjem, který nyní, když se Jana, pečující o nejmladší dcerku, zatím nemůže vrátit do zaměstnání, tvoří pouze sirotčí důchod a rodičovský příspěvek. Vyjít s tímto příjmem je ale pro maminku s malými dětmi složité.

Společná pomoc rodině. Pomozte také

Janu však naštěstí podpořili přátelé. „Seznámili jsme se prostřednictvím společné kamarádky Denisy, která se rozhodla rodině pomoci a popsala její příběh na Facebooku,“ uvádí finanční poradce Partners Vítězslav Koutný. Ten poté uspořádal pro rodinu benefici v Hořovicích. Zúčastnily se jí stovky lidí a přímo na místě se vybralo více než 7000 korun. To byl ale teprve začátek finanční podpory. Poradce Partners pomohl rodině zařídit transparentní otevřený účet, na který přichází každý den další a další pomoc. Zasláním peněz můžete pomoci rodině v těžké životní situaci také vy.

Číslo účtu naleznete zde.

„Jsem ráda, že jsem se s panem Koutným seznámila. Pomohl naší rodině, připravil dětský den, na kterém se děti nejen vyřádily, ale také něco naučily. Uspořádal pro nás se svým týmem sbírku, ze které budu moci platit výdaje spojené se vzděláním svých dětí,“ popisuje situaci Jana Skopalová.

Malí Adam a Michaela dnes chodí do školky, pětiměsíční Julinka se narodila až po smrti otce. I když jsou všechny děti ještě velmi malé, jejich maminka si přeje umožnit jim jednou studium na střední a následně vysoké škole podle jejich vlastního výběru. Vzdělání považuje pro život za velmi důležité, ale pro ovdovělou samoživitelku by bylo složité vše finančně zvládnout.

„Dnes rodině pomáhám se správným nastavením rodinných financí a finančního plánu, tvorbou finančních rezerv, aby děti mohly jít v budoucnu skutečně studovat,“ říká Vítězslav Koutný. Matce rovněž zařídil dobře nastavené životní pojištění.

Neštěstí nechodí po horách! Buďte připraveni, pojistěte se ještě dnes.

„Ani v dnešní době by relativně mladí lidé, plní sil, kteří věří sami v sebe a mají dostatečné finanční rezervy a jisté příjmy ze zaměstnání nebo podnikání, neměli podcenit to, že mohou nastat situace, které všechno radikálně změní,“ doplňuje.

„Zásah vyšší moci, vlastní chyba, cizí zavinění nebo úmysl, které v tom horším případě budou nuceni řešit vaši nejbližší, mohou potkat každého. Je dobré zamyslet se nad tím, jak bychom se s takovými situacemi a jejich následky dokázali co nejlépe, co nejrychleji a s co nejmenšími ztrátami vyrovnat,“ uzavírá své vyprávění Jana.

Vítězslav Koutný

Vítězslav Koutný.

V oboru finančního poradenství se pohybuje od roku 2011. O své klienty se stará v oblasti od Prahy až k Plzni, se svým týmem nedávno nově otevřel pobočku v Hořovicích. Již 7 let působí jako lektor finanční gramotnosti pro školy, veřejnost a různé organizace. Rád pomáhá lidem dosahovat svých snů a cílů. Má skvělou rodinu, baví ho cestování a sport.

Vyplatí se vám refinancovat?

let % let %
Vypočítat
Zjistit více informací

Kdy se vyplatí vzít si hypotéku?

Zjistit více

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó
Hledáme 50 rodin, které s námi otestují hotové polévky SALVEST Prestó

Ochutnejte s námi lahodné polévky Prestó. Stačí je jen otevřít a ohřát, takže jsou na stole raz dva. Přihlaste se do velkého testování a poznejte...