Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co jste četli? Hradní superdebilitu, mangínu, Halíka i rozhořčené muslimy

Ekonomika

  13:13
Zajímá vás, co jste nejvíc četli v uplynulém roce na serveru Lidovky.cz? Máme pro vás inventuru, z níž vyplývá, že hodně táhly materiály z Hradu, bavili vás lechtivé věci či uprchlická krize.

Praní prezidentského prádla Jako by toho měl málo, hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který má již tak plné ruce práce s žehlením trapasů svého pána si musel o víkendu dát pauzu v hledání neexistujícího článku a vyjádřit se k trenýrkám vlajícím nad prezidentským sídlem. Přesto, že se k činu přihlásila umělecká skupina Ztohoven, obvinil z fašizujících tendencí „pražskou kavárnu”. Je to paradoxní, neboť jsou to často prezidentské výstupy které jsou mírně nahnědlé. foto: Lidovky.cz

Podpis Hradu

Do první třicítky nejčtenějších článků roku 2015 se vešly hned čtyři, které mají společné téma: prezidenta Miloše Zemana, jeho ústa Jiřího Ovčáčka, jeho chráněnce Vratislava Mynáře, zkrátka Hrad. Tady jsou:

Sex a nahota

Podobně lákavě jako výskyt hradní partičky, přitahovaly čtenáře také texty, v nichž se míhala slova jako erotika, sex, nahota. Lechtivé téma ostatně kraluje čtenosti i v absolutních číslech, kdy historicky nejklikanějším textem na serveru Lidovky.cz je více než pět let stará zmínka o dívce s porno minulostí, která v cudném kalendáři propagovala KDU-ČSL.

Ale zpět k letošním tabulce čtenosti. Tu zcela ovládl článek o odvážné Dánce, které se pomstil zhrzený expřítel tím, že zveřejnil její nahé fotky. Vulgární a necitlivé reakce odrazila Emma Holtenová nafocením nových fotek, na nichž pózuje v Evině rouše. Na opanování žebříčku stačilo 135 slov poskládaných z 870 znaků, a také sedm fotek.

Moderní doba s sebou přináší podivné věci. Jednou z nich je třeba taková mangína. Nevíte, o co jde? Tak se mrkněte na text, který vaše spolučtenáře zaujal na začátku plavkové sezóny a v němž hrají hlavní roli muži.

Vyloženě ujeté mangíny teď vystřídá seriózní téma také spojené s moderní společností. Nejen o antikoncepci se v rozhovoru rozpovídala lékařka Helena Máslová, která do kolonky povolání uvádí - psychogynekoložka.

Zaujal vás také krvavý vládce KLDR Kim Čong-un. Byť se snažíme přinášet co možná nejplastičtější obraz nejtvrdší světové diktatury, čtenářsky uspěl nejvíce článek o tom, jak si mladý Kim shání atraktivní dívky - utěšitelky. Podobně úspěšný u vás byl také bizarní plán moskevské političky, která nahotu, resp. nudismus označila za zvrácenost a vyšinuté orgie. Co by asi řekla na Terezu z Davle a její umění?

Uprchlíci jdou, už tady jsou

Nejvýraznější evropskou událostí je uprchlická vlna valící se starým kontinentem. Kromě takřka nepřetržitého zpravodajského pokrytí přílivu stovek tisíc muslimů, jsme se snažili nabízet také texty, které zasazovaly události do širšího kontextu, přinášely něco navíc, případně situaci komentovaly. A právě ty vás při informování o uprchlické krizi zajímaly nejvíc.

Tomáš Halík není ve výčtu nejčtenějších textů roku 2015 náhodou. Jeho názor vás, soudě podle prosté statistiky zajímá, o čemž svědčí i jeho další text v TOP výběru. Tentokrát se v něm věnuje tragickým událostem v pařížské redakci časopisu Charlie Hebdo.

Kdo očkuje s námi a kdo proti nám?

Českem dlouhodobě silně rezonuje téma očkování. Proto ani moc nepřekvapí, že čtenáři hodně klikali na článek stálé spolupracovnice redakce Veroniky Jonášové, autorky Deníku matky. Zaujala svým popisem očkovací situace v Berlíně, kde dlouhodobě žije a vychovává syna Kryštofa.

Noční můra z Berlína: německé (ne)očkování na vlastní kůži

Na závěr si přejeme, ať vás i v roce 2016 texty na Lidovky.cz baví a ať máte důvod se vracet. Děkujeme za vaši přízeň.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat