Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Novým šéfem BESIP je Roman Budský

Ekonomika

  16:56
PRAHA - Novým šéfem státní organizace zabývající se bezpečností silničního provozu BESIP se stal ředitel Nadace BESIP Roman Budský. Do funkce ho jmenoval ministr dopravy Pavel Dobeš.

Besip - nové logo foto: Reprofoto

Budský ve funkci nahradí Ivanu Pánkovou, která kvůli údajným tlakům na své odstoupení ze strany vedení resortu podala minulý týden výpověď.

BESIP bude i nadále plnit zejména agendu, která vyplývá z Národní strategie bezpečnosti silničního provozu do roku 2020, uvedl Budský. Větší důraz chce klást na monitorování a analýzy dění v zahraničí. BESIP pod jeho vedením bude úzce spolupracovat se zahraničními subjekty, dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Zbavování se véčkařů pokračuje

Výměna ve vedení BESIP je zřejmě pokračováním odchodů lidí, kteří měli v resortu dopravy nějakým způsobem blízko k původnímu Dobešovu působišti, straně Věci veřejné. Dobeš nedávno s částí poslanců VV odešel do platformy vicepremiérky Karolíny Peake. Následně o posty přišli šéf Správy železniční dopravní cesty Pavel Habarta, náměstek ministra dopravy Daniel Bartek a nejnověji šéf Ředitelství silnic a dálnic René Poruba.

O nástupu Budského do vedení organizace BESIP média spekulovala hned po odstoupení Pánkové. Podle serveru Týden.cz je Budský považován za většího odborníka v oblasti bezpečnosti provozu, než byla končící ředitelka.

Budského nástupce na uvolněné místo ředitele Nadace BESIP ministerstvo dopravy vybere v blízké době.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,