Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

VIDEO: Reklama norské pošty pohoršila křesťany. Maria v ní počala Ježíše po náhodném styku s pošťákem

Panna Maria v norské reklamě společnosti Posten. foto: Foto Posten

OSLO/PRAHA - Jako většina firem, i norská poštovní společnost Posten se pokusila vymyslet co nejvíce nápaditou, vtipnou a překvapivou reklamu. Tou poslední však pohoršila řadu křesťanů. Ve spotu hraje pošťák klíčovou roli v příběhu Panny Marie a narození Ježíše. O tvorbu krátkého videa se postarala agentura Pol.
  14:38

Reklama vrhá zcela nový pohled na tradiční příběh neposkvrněného početí Panny Marie. Plavovlasý pošťák rozváží na oslu dopisy. Jeden musí doručit přímo do Nazaretu samotnému svatému páru: Maria ho u svých dveří velmi přívětivě uvítá. O 9 měsíců později se Maria s Josefem radují z narození malého Ježíška. Tomu ovšem z oděvu ční blonďatý vlas.

Lidé, především pak křesťané koncept reklamy jen těžko nesou přes srdce. Pod videem na Youtube zanechávají kritické komentáře. Jeden z nich, Lukas Sheen, píše, že reklama je antikřesťanská, šíří faleš a lži a žádá Youtube, aby kanál Posten zablokoval. Další uživatel, pojmenovaný jako Kekecur, označuje společnost Posten za odpad.

Podle pošty se tvůrce reklamy inspiroval v norském vánočním evangeliu z roku 1930. V něm totiž právě listonoš roznášel dekret císaře Augusta s pozváním, aby se místní šli zaregistrovat do svého města, informuje server Adage.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat