26. února 2014 13:40 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Šéf dozoru nad hazardem Jan Řehola končí

Jan Řehola | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Řehola | foto: Zdroj: Občanské sdružení Brnění

PRAHA V rámci personálních obměn, které provádí nová vláda, přišla řada i na mocného šéfa dozoru nad loteriemi a sázkovými hrami. K poslednímu únoru byl dle zjištění LN odvolán Jan Řehola, který v dohlíží na hazard již řadu let, poslední dva roky z pozice ředitele státního dozoru. Předtím dělal zástupce Karlu Koryntovi, který nyní vede interní audit.

 "Pan Řehola ve své funkci skončí v pátek. Předpokládám, že již v pondělí budeme schopni jej na jeho pozici nahradit, nicméně jméno případného nástupce vám nyní neřeknu," uvedl pro LN náměstek ministra financí pro hazard Ondřej Závodský. Odmítl také uvést důvody Řeholova konce s tím, že mu je nechce vzkazovat přes média.

Podle informací LN ale může jeho odchod souviset především se systémem udělování licencí na provoz videoloterijních terminálů. Kvůli nim vede mimo jiné ministerstvo několik soudních pří. Videoloterijními terminály se zabýval také Ústavní soud a na základě jeho verdiktu z loňského jara začalo ministerstvo licence provozovatelům postupně odejímat. Řeholův odbor byl ale kritizován pro příliš pomalý postup.

Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na Lidovky.cz