Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Švejnar v dozorčí radě Českého Aeroholdingu? Babiš o něj stojí

Ekonomika

  8:05
PRAHA - V souvislosti s téměř kompletní výměnou osazenstva dozorčí rady Českého Aeroholdingu se vyjádřil ministr financí Andrej Babiš. Ten na jeden z uvolněných postů navrhne ekonoma a bývalého prezidentského kandidáta Jana Švejnara. Zprávu o tom přinesla Mladá fronta Dnes.

Navržení Švejnara Babiš deníku potvrdil, další změny v dozorčí radě ale nekomentoval. Ze všech dosavadních členů rady by ale měl zůstat jen Michal Mejstřík. Babiš by také rád snížil počet míst v radě z dosavadních devíti na sedm.

Už delší dobu se také spekuluje o odvolání šéfa aeroholdingu Miroslava Dvořáka, které ale není v kompetenci rady. Podle Mladé fronty Dnes a zpravodajského serveru iDnes.cz se jeho nástupcem má stát manažer se zkušenostmi ze zahraničí. Není ovšem jasné, kdy k výměně dojde.

ČTĚTE TAKÉ:

Babiš má v personálním složení aeroholdingu rozhodující slovo, protože jeho ministerstvo v něm za stát vykonává akcionářská práva. Odměna za členství v radě je 50 000 Kč měsíčně.

Český Aeroholding, který vznikl v březnu 2011, sdružuje firmy vlastněné státem podnikající letectví. Jeho dceřinými společnostmi jsou od dubna 2012 Letiště Praha - provozovatel mezinárodního Letiště Václava Havla Praha, od září 2012 letecká společnost České aerolinie, od dubna 2012 Czech Airlines Technics poskytující služby v oblasti technické údržby letadel, od října 2011 Czech Airlines Handling zajišťující pozemní odbavení letadel a cestujících, od listopadu 2011 CSA Services nabízející především personální služby.

Autoři: ,