Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VZP se distancovala od nelegálních náborů pojištěnců. Pomluva, brání se firma

Ekonomika

  10:54
PRAHA - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se distancovala od nelegálních náborů pojištěnců, které v jejím jménu provádí českobudějovická společnost JK Business Company, s.r.o. K Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 3 podala trestní oznámení o podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizích práv.

Budova Všeobecné zdravotní pojišťovny. foto: ČTK

"VZP žádnou smlouvu se společností JK Business Company s.r.o. na tyto činnosti nemá a nemá na ně uzavřenou smlouvu ani s jinou společností. Pojišťovna naopak v uplynulém období kritizovala praktiky konkurence, která obdobné společnosti využívala," řekl agentuře ČTK mluvčí VZP Jiří Rod.

Stanovisko JK Business Company

"Důrazně se ohrazujeme proti tomuto pomlouvačnému článku, neboť jsme se ničeho nelegálního nedopouštěli, žádné nekalé praktiky neprovozovali a žádného trestného činu jsme se nedopustili (což platí i o jeho zaměstnancích a smluvních partnerech). Informace v článku jsou zcela nepodložené, bez opory v realitě, jsou zcela neověřené."


Nikoho nenutíme přihlásit se k VZP

Jak vyplývá z textu oznámení, zástupce společnosti sdělil pojištěncům ostatních zdravotních pojišťoven, že jejich pojišťovna se k 31. prosinci 2012 ruší a bude sloučena s VZP. Upozornil je zejména na případné starosti a vznik nákladů, počínaje poplatkem na pobočce VZP a výměnou dokladů a informováním všech příslušných institucí konče. Těmto starostem se může klient vyhnout, a to podpisem přihlášky k VZP, zástupce to totiž zařídí.

Někteří pojištěnci ale následně zjistili, že se jejich pojišťovna neruší, a požádali o zrušení podepsané přihlášky. VZP jim vyhověla.

Mluvčí Rod v oficiálním prohlášení uvedl, že VZP v žádném případě neposílá své zaměstnance za svými klienty a ani na to nikoho nenajímá. "Zcela kategoricky vylučujeme, že bychom někoho nutili se přihlásit k VZP. Dělá to spíš dojem, že se někdo snaží v očích veřejnosti VZP poškodit," dodal.

Připomněl, že v řadě tiskových zpráv i na svém webu VZP informovala pojištěnce, že za nimi domů ani jinam pracovníky neposílá a že pokud chtějí cokoli v souvislosti se svým zdravotním pojištěním učinit, měli by se informovat prostřednictvím telefonní linky, webových stránek či písemně, případně navštívit pobočku VZP.

VZP podala kvůli nekalému náboru klientů trestní oznámení na VoZP

Kvůli nekalým praktikám při náboru pojištěnců podala VZP v březnu trestní oznámení na Vojenskou zdravotní pojišťovnu (VoZP). VZP v trestním oznámení uvádí, že VoZP lákala její klienty na výhodný pojišťovací program, její pouliční náboráři o VZP tvrdili, že krachuje a brzy skončí.

Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny obvinění odmítlo, podle něj byl nábor v mezích zákona. K VoZP před koncem loňském roku odešlo z VZP 24 500 klientů. Nábor VoZP už dříve řešilo vedení Svazu zdravotních pojišťoven a distancovalo se od něj.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...

Mohlo by vás zajímat