Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VZP se distancovala od nelegálních náborů pojištěnců. Pomluva, brání se firma

Ekonomika

  10:54
PRAHA - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se distancovala od nelegálních náborů pojištěnců, které v jejím jménu provádí českobudějovická společnost JK Business Company, s.r.o. K Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 3 podala trestní oznámení o podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizích práv.

Budova Všeobecné zdravotní pojišťovny. foto: ČTK

"VZP žádnou smlouvu se společností JK Business Company s.r.o. na tyto činnosti nemá a nemá na ně uzavřenou smlouvu ani s jinou společností. Pojišťovna naopak v uplynulém období kritizovala praktiky konkurence, která obdobné společnosti využívala," řekl agentuře ČTK mluvčí VZP Jiří Rod.

Stanovisko JK Business Company

"Důrazně se ohrazujeme proti tomuto pomlouvačnému článku, neboť jsme se ničeho nelegálního nedopouštěli, žádné nekalé praktiky neprovozovali a žádného trestného činu jsme se nedopustili (což platí i o jeho zaměstnancích a smluvních partnerech). Informace v článku jsou zcela nepodložené, bez opory v realitě, jsou zcela neověřené."

Nikoho nenutíme přihlásit se k VZP

Jak vyplývá z textu oznámení, zástupce společnosti sdělil pojištěncům ostatních zdravotních pojišťoven, že jejich pojišťovna se k 31. prosinci 2012 ruší a bude sloučena s VZP. Upozornil je zejména na případné starosti a vznik nákladů, počínaje poplatkem na pobočce VZP a výměnou dokladů a informováním všech příslušných institucí konče. Těmto starostem se může klient vyhnout, a to podpisem přihlášky k VZP, zástupce to totiž zařídí.

Někteří pojištěnci ale následně zjistili, že se jejich pojišťovna neruší, a požádali o zrušení podepsané přihlášky. VZP jim vyhověla.

Mluvčí Rod v oficiálním prohlášení uvedl, že VZP v žádném případě neposílá své zaměstnance za svými klienty a ani na to nikoho nenajímá. "Zcela kategoricky vylučujeme, že bychom někoho nutili se přihlásit k VZP. Dělá to spíš dojem, že se někdo snaží v očích veřejnosti VZP poškodit," dodal.

Připomněl, že v řadě tiskových zpráv i na svém webu VZP informovala pojištěnce, že za nimi domů ani jinam pracovníky neposílá a že pokud chtějí cokoli v souvislosti se svým zdravotním pojištěním učinit, měli by se informovat prostřednictvím telefonní linky, webových stránek či písemně, případně navštívit pobočku VZP.

VZP podala kvůli nekalému náboru klientů trestní oznámení na VoZP

Kvůli nekalým praktikám při náboru pojištěnců podala VZP v březnu trestní oznámení na Vojenskou zdravotní pojišťovnu (VoZP). VZP v trestním oznámení uvádí, že VoZP lákala její klienty na výhodný pojišťovací program, její pouliční náboráři o VZP tvrdili, že krachuje a brzy skončí.

Vedení Vojenské zdravotní pojišťovny obvinění odmítlo, podle něj byl nábor v mezích zákona. K VoZP před koncem loňském roku odešlo z VZP 24 500 klientů. Nábor VoZP už dříve řešilo vedení Svazu zdravotních pojišťoven a distancovalo se od něj.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat