Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey slíbil dar na boj proti koronaviru ve výši miliardy dolarů

Ekonomika

  9:10
San Francisco - Zakladatel a šéf americké internetové společnosti Twitter Jack Dorsey slíbil, že poskytne na boj proti koronaviru miliardu dolarů (zhruba 25 miliard korun). To představuje více než čtvrtinu jeho celkového majetku. Dorsey o tom informoval na svém twitterovém účtu.

Šéf Twitteru Jack Dorsey. foto: Getty Images

Spojené státy v příštích týdnech získají 110 tisíc ventilátorů, podle Trumpa nebudou potřeba

Slíbenou částku vloží do svého charitativního fondu Start Small, a to ve formě akcií společnosti Square, kterou rovněž založil a kterou i řídí.

„Doufám, že to inspiruje ostatní k tomu, aby udělali něco podobného,“ uvedl třiačtyřicetiletý Dorsey. Neposkytl nicméně žádné podrobnější informace o tom, na jaké účely budou peníze v rámci boje proti koronaviru použity.

Ve Spojených státech nyní panuje nedostatek plicních ventilátorů a ochranných pomůcek a řada lidí se kvůli koronaviru dostala do ekonomických problémů, upozorňuje v této souvislosti server BBC.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy. Square nabízí zpracování plateb přes mobilní zařízení.

Peníze na boj s koronavirem a jeho důsledky se rozhodli věnovat i další miliardáři z technologického průmyslu. Zakladatel společnosti Facebook Mark Zuckerberg například slíbil 30 milionů dolarů, a to z velké části na vývoj léčby. Šéf Amazonu Jeff Bezos daroval 100 milionů dolarů potravinovým bankám ve Spojených státech, aby pomohl lidem, kteří se v době koronavirové krize potýkají s nedostatkem jídla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!