Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Způsobí karanténa baby boom? Snažte se a sázejte, výsledek můžete ovlivnit

Ekonomika

  5:00
PRAHA - Sázková kancelář Fortuna v souvislosti s koronavirem vypsala zajímavou mimosportovní kursovou nabídku, jejíž výsledek můžete sami pozitivně ovlivnit.

Ilustrační snímek foto: Reprofoto

V prosinci 2020 se v Česku narodí 10 000 a více dětí. Tak zní nově vypsaná sázka se současným kurzem 3,15. Chcete-li zhodnotit vaše úspory i v těchto nelehkých časech, můžete se přičinit. 

Pro srovnání – v České republice se mezi lety 2008 a 2018 narodilo každý rok okolo 110 tisíc dětí, prosinec obvykle ale mezi nejsilnější měsíce nepatřil. Oproti tomu největší nuda bývá zřejmě na podzim. Uvádí to český statistický úřad. Rok 2020 ale začal poněkud netradičně.

Nedostatek kondomů hraje do karet

Největší světový producent kondomů Karex Berhad v Malajsii musel v rámci koronavirových opatření zastavit výrobu a globálně tak nedostatek prezervativů.

Firma vyrábí zhruba pětinu kondomů na celosvětovém trhu, v uplynulých deseti dnech ale ve svých třech malajsijských továrnách kvůli restriktivním vládním opatřením nevyrobila ani jediný kus.

Podle agentury Reuters se jedná o výpadek zhruba 100 milionů kondomů, které například prodává firma Durex či je distribuují humanitární programy jako Populační fond OSN (UNFPA). Nyní firma dostala výjimku a produkci může obnovit s podmínkou, že v provozech bude jen polovina pracovníků.

K používání ochrany před nechtěným otěhotněním páry žijící ve společné karanténě přitom v posledních dnech na tiskové konferenci se skotskou první ministryní vyzvala například skotská lékařka Catherine Calderwoodová.

Porody se jaksi odkládat nedají, upozornila Calderwoodová. Vzhledem k současné situaci by však podle ní nebylo dobré, aby kolem Vánoc nemocnice ochromil vysoký počet nastávajících matek.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat