130 let

Diskuze

V Polsku se vytrácí právní jistota

„Mimořádnou stížnost může podat jen generální prokurátor, ombudsman, specializované instituce a skupina poslanců,“ říká v rozhovoru polská soudkyně Marta Kożuchowská-Warywodová.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AA

A. Alda

7. 5. 2018 10:46
Překvapivé.

Mí synové se stále usilovnějíi snaží přestěhovat do Polska a stát se polskými občany, neboť jsou toho názoru, že v Polsku budou mít větší právní jistoty svého sociálního postavení.

0 0
možnosti
JK

J89i62ř87í 71K87o12p37i84s

4. 5. 2018 19:18
V EU se nám právní jistota

vytratila již dávno! Postarala se o to zejména soudružka Merkelová se soudruhem Junckerem o ostatními eurobolševiky s neziskovek!

0 0
možnosti
AR

4. 5. 2018 6:56
Proč zde není debata se soudcem podporujícím reformu?

Krátce řečeno, zde pro noviny LN je všechno co dělá nynější polská vláda nedobré. Přitom podpora vlády a strany PiS je u občanů v Polsku značná. Levice a liberálové tam lkají nad tím, že spadli z hrušky na zem.

0 0
možnosti
JN

J. Nový

3. 5. 2018 18:56
U nás?

A u nás je nějaká právní jistota?

"Stovky až tisíce lidí v Česku čekají na rozhodnutí soudů více než 20 let. Jen v loňském roce bylo ukončeno celkem 531 takových řízení, o rok dříve 362. Vyplývá to z čísel ministerstva spravedlnosti, která Blesk.cz získal. Nejčastěji za to mohou obstrukce účastníků, nekonečné čekání na posudky znalců i nedostatek soudců. Každý rok stát na odškodném za soudní průtahy zaplatí desítky milionů korun.

Paní Veronika se obrátila na soud s žalobou o zrušení a vypořádání podílového vlastnictví. Na definitivní verdikt soudu si ale musela počkat celých 17 let. Ještě hůře na tom byla paní Věra, která na rozhodnutí českých soudů čekala neuvěřitelných 22 let.

Řízení paní Věry se týkalo úpravy výchovy a výživy nezletilého dítěte po rozvodu. Jenže než se „soudní mašinerie“ dobrala k výsledku, její syn mezitím dospěl. Společně proto podali na ministerstvo spravedlnosti žádost o odškodnění za neúměrně dlouhé průtahy. Od státu nakonec dostali 336 tisíc korun, navíc soud Vě

0 0
možnosti