7. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Českého lva mám v kuchyni, říká herečka Melíšková

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Klára Melíšková  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klára Melíšková | foto: ČTK

Hrála v úspěšném seriálu Terapie, ale diváci si ji spojují spíše s Dejvickým divadlem. Za vedlejší roli ve filmu Čtyři slunce dostala Českého lva. Jak Klára Melíšková vzpomíná na natáčení, prozradila v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Lidovky.cz: Byla jste překvapená, když vyhlásili na Českých lvech vaše jméno?
Nečekala jsem to vůbec. Já jsem si myslela, že Českého lva dostane paní Jirásková. A z výhry jsem měla velkou radost, samozřejmě.

Lidovky.cz: A jak vzpomínáte na natáčení filmu Čtyři slunce?
Natáčení mělo takový svůj pomalý klidný rytmus, alespoň co já jsem měla možnost pocítit za těch pár natáčecích dní. Pro mně to bylo příjemné. 

ČTĚTE TAKÉ:


Lidovky.cz: Jaký je Bohdan Sláma režisér? 
Bohdan zároveň věděl, co chce a zároveň byl přístupný i tomu, když vzniklo něco nového. Byl schopný třeba přepsat scénu a vyhovět tomu, co se děje na place.

Lidovky.cz: V Dejvickém divadle jste od jeho založení. Vyhovuje vám stálé angažmá?
V divadle jsem šestnáct let. Byla jsem v ročníku, který tam přišel s Mirkem Krobotem rovnou po škole. Ředitelka našeho divadla Eva Měřičková sháněla tehdy nový soubor a nabídla to právě Mirkovi Krobotovi, který kvůli tomu odešel z Národního divadla. Rovnou do díry v Dejvicích. Náš ročník zrovna končil a protože jsme byli dobrá parta, vzal nás sebou. Musím říct, že tohle angažmá mi vyhovuje naprosto. Je to zázrak.

Lidovky.cz: Dejvické divadlo sbírá jednu cenu za druhou. Jak se vám hraje Ucpanej systém?
Ucpanej systém vznikl hodně na rychlo, napsal ho Daniel Majling. Původně jsme měli dělat Racka, ale onemocněla nám kolegyně, takže jsme narychlo museli najít něco, co bychom na podzim mohli dělat. A kluci začali nosit různé knížky a vymýšleli témata. Daniel Majling během tří týdnů napsal tuhle hru. Bylo to skoro zázračné. Hraje se mi skvěle, ačkoli je to sprostá hra, má svoji hloubku a přesah. Moje role je velmi vděčná. Takže ji hraji s velkou chutí.

Lidovky.cz: V roce 2004 jste dostala Českého lva za film Mistři, takže máte už dva. Máte je vystavené?
Jasně, že je mám vystavené - v kuchyni na skříňce.

Klára Melíšková

Klára Melíšková se narodila v Roudnici nad Labem, po gymnáziu vystudovala herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Její ročník pod vedením Miroslava Krobota vytvořil v roce 1996 základ dnešního divadelního souboru Dejvického divadla. Zahrála si ve filmech Protektor, Minulost a Nespavost. Za roli ve filmu Mistři dostala v roce 2004 Českého lva. Loni si zahrála v úspěšném seriálu Terapie z produkce HBO. Letos získala Českého lva za vedlejší roli ve filmu Bohdana Slámy Čtyři slunce. 

apeAlena Pecháčková
  • 0Diskuse