Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 16 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Areál Peklák. Rodeo na kole, slalomku na káře

7 tratí všech obtížností přiláká na návštěvu cyklistu jakékoli úrovně, díky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 7 tratí všech obtížností přiláká na návštěvu cyklistu jakékoli úrovně, díky... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Peklák je menší letní areál u České Třebové, který však na svém kopci ukrývá velké bikové možnosti. 7 tratí všech obtížností přiláká na návštěvu cyklistu jakékoli úrovně, díky zábavným sjezdovým kárám je však areál v hledáčku i rodin s dětmi. K celodenní permanentce navíc získáte vstup do městského bazénu zdarma.

Na Pekláku začínáme sjezdovými kárami, do kterých si u nástupu na vlek stačí sednout a milá obsluha už vás sama ochotně zahákne na oko kotvy a frčíte na kopec. Dolů si pak můžete vybrat mezi tratí Slalomkou nebo Super-G s o něco delšími zatáčkami.

Pekláku nás hodně bavila rozmanitost tratí, protože tu není „prázdného“ místa,...
7 tratí všech obtížností přiláká na návštěvu cyklistu jakékoli úrovně, díky...

Kára má velké „sedadlo“, takže není problém svézt dolů v zatáčkách i malého prcka. Díky pravé brzdě na pravé zadní kolo a levé brzdě na levé zadní kolo můžete s kárami v zatáčkách slušně driftovat a pojmout tak tuhle aktivitu i poměrně adrenalinově.

My se ale samozřejmě nejvíc těšili na bikové drandění po trailech a na zahřátí jsme začali nejjednodušším modrým trailem Mechovka, který je takřka vyhlazený, pozvolný, naprosto bez kamenů či kořenů, zkrátka hravá pěšinka okořeněná širokou dřevěnou lávkou. Díky nízké náročnosti si ho může vyzkoušet kdokoli, a to klidně i na pevném kole, stejně tak jako druhý modrý trail Rodeo. V jeho druhé polovině sice se přidá nějaká ta nerovnost v podobě menších kořínků, nikde se tu ale nejede v nějakém prudkém sklonu. 

Na červených trailech Malina a Korida už se na technice přitvrdí a najdou se tu prudší i pěkné kořenovité pasáže. Větší část červených trailů se ale odehrává spíš na hladším podkladu, který je tu absolutně bez rolet. Na těchto tratích natrefíte i na nějakou tu dřevěnou překážku, která je určená spíše pro zkušenější, kdo si však netroufá, vždy může objíždět. Ostřílení bikeři tu však budou z rozmanitosti překážek v sedmém nebi a vyřádit se mohou na wallridech nebo i skocích přes cestu.

Peklák v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 2 h 15 min
  • 1 jízda na vleku 30 Kč
  • Celodenní jízdné 390 Kč
  • Zapůjčení kola (fr/dh) na 1 den 700-900 Kč + kauce 1000 Kč
  • Horské káry 1 jízda 60 Kč (5 jízd = 250 Kč, 11 jízd = 500 Kč)
  • Provozní doba červenec - srpen čtvrtek-neděle od 10:00 do 18:00
  • Provozní doba září -13 říjen sobota-neděle od 10:00 do 17:00
  • www.peklak.cz/bike-park/

 Černé tratě Rock´n´Roll a Rolling Stones doporučuji jen zdatným bikerům, kteří mají v ruce těžší sjezdy s prudkými kamenitými pasážemi. Díky množství technických úseků a skoků všech druhů tu černými lajnami nepohrdne ani ten nejnáročnější sjezdař. Na Pekláku nás hodně bavila rozmanitost tratí, protože tu není „prázdného“ místa, pořád se na trati něco děje a ze sedmi tratí si vybere opravdu každý. Navzdory menší velikosti kopce tu Peklák bikersky nijak nestrádá a my ho řadíme v žebříčku českých bikeparků mezi nejvýše postavené.

Přímo vedle nástupu na vlek můžete v případě potřeby využít malou dílničku s nářadím zdarma, nebo si za poplatek zapůjčit horské či sjezdové kolo. Občerstvit se můžete v bufetu pod vlekem, kde si můžete vybrat z utopence (35 Kč), smažáku v bulce (89 Kč), pizzy, my si tu vždy pochutnáme na poctivých párcích v rohlíku a bezinkové lomonádě.

K celodenní permanentce na Pekláku dostanete navíc vstup do nedalekého městského bazénu zdarma, kde můžete kromě plavání i relaxovat ve vířivce nebo dovádět na tobogánu. Bazén i tobogán je krytý, takže to berte i jako tip, kam zavítat při deštivém počasí. 

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...