Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
18. května 2017 12:51 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Český karavan parkující na promenádě naštval obyvatele Zadaru

Karavan zaparkoval přímo na promenádě v Zadaru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karavan zaparkoval přímo na promenádě v Zadaru. | foto: Zadarski.hr

ZADAR Karavan s českými registračními značkami, který ve středu ráno zaparkoval přímo na známé promenádě v chorvatském Zadaru, řádně rozčílil místní obyvatele. Jak informuje server zadarski.hr, kolemjdoucí jeho posádka ještě více šokovala, když před svůj pojízdný domov vyskládala židličky a nafukovací bazének.

Místo je přitom známé jako oáza klidu v těsném sousedství rušného centra, kde se místní i turisté rádi procházejí a kochají se výhledem na moře.

Policie je ovšem proti kampování na nábřeží, které se stalo hitem chorvatských sociálních sítí, bezmocná. Češi totiž mají k parkování na nejexkluzivnějším místě Zadaru povolení, přijeli na závody vodních skútrů, které se ve městě konají o nadcházejícím víkendu. A jejich pořadatel si od města prostor na oblíbené promenádě řádně pronajal, chystá tam například i stánky s občerstvením.

„Na všechno máme řádné dokumenty, na tenhle i příští víkend,“ tvrdí organizátor podniku Davor Hundić. Proč ale pro parkování karavanů soutěžících, kterých mají dorazit ještě dvě desítky, nezvolil místo třeba na pláži vzdálené od nábřeží přibližně čtvrt hodiny chůze, o tom se chorvatská média nezmiňují.

ČTK
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním
DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním

Ještě vám chybí dárek pro milovanou babičku a přemýšlíte, co jí nadělit pod stromeček? Připravili jsme pro vás malou inspiraci.