27. srpna 2014 6:35 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrůzy českých nádraží: Vítejte zpátky v osmdesátých letech

Dřevěné truhlíky, které se pomalu rozpadávají, typické odpočinkové lavice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dřevěné truhlíky, které se pomalu rozpadávají, typické odpočinkové lavice... | foto: Radim Horák

Pozapomenuté nádraží Krnov-Cvilín jakoby se vzpíralo kalendáři. Ne, skutečně sem třetí tisíciletí ještě nedorazilo. Omšelá nádražní budova stále působí tak, jak si ji pamatujeme z dětství či mládí nebo z československých seriálů.

Režisér by pro případné natáčení dobového filmu na tomto nádraží musel odstranit opravdu jen pár detailů, a to jak uvnitř budovy, kde čekárně stále vévodí bytelné dřevěné lavice a přerostlé fíkusy v obřích potlučených květináčích, mříže ve vstupních dveřích a nezbytná přepážka z umakartu, tak i v prostoru před nádražím samotným.

Dřevěné truhlíky, které se pomalu rozpadávají, typické odpočinkové lavice...
Vítejte zpátky v osmdesátých letechDřevěné truhlíky, které se pomalu rozpadají, typické odpočinkové lavice skryté pod nánosy mnoha nátěrů, bytelné zábradlí, stožáry na prapory - to vše připomíná léta v komunistické éře. I nádražní restaurace stále láká odvážlivce do svých útrob původními cedulemi a malovanými nápisy na oknech. Bizarně působí i zázemí přednosty stanice v podobě drobné budovy a miniaturního dvorku s dobovými proprietami.

To, že jste si právě koupili jízdenku v roce 2014, připomíná nová cedule označující nádraží a tiskárna jízdenek. Ano, pokud se chcete vrátit v čase o pár desítek let, přijeďte sem.

Hrůzy českých nádraží

Čekali jste na nádraží, které vypadalo jako z minulého století? Nebo se vám zdálo, že je čímsi výjimečné?

Server Lidovky.cz spouští nový seriál Hrůzy českých nádraží. Pošlete nám fotografie a krátký text na adresu internet@lidovky.cz - do předmětu napište nádraží - a zveřejníme i vaše dojmy a zážitky.

Radim Horák

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!