6. prosince 2012 15:30 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Vzhůru na lyže. Vleky se rozjíždějí v Krkonoších i Jizerkách

Zahájení lyžařské sezóny na Černé hoře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zahájení lyžařské sezóny na Černé hoře | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Na Černé hoře v Krkonoších už začala lyžařská sezóna. V dalších dnech otevřou část svých sjezdovek i další areály, mimo jiné Špindlerův Mlýn a Deštné v Orlických horách.

Areál na Černé hoře otevřel sjezdovku Anděl a horní úsek sjezdovky Černohorská, na kterých leží 40 až 50 centimetrů především technického sněhu.

"Na sobotu rozšíříme sjezdovky o dojezd k dolní stanici kabinkové lanovky, na sobotu předpokládáme zahájení sezony v Peci pod Sněžkou, kde bude v provozu lyžařský vlek Javor se sjezdovou tratí," řekl Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec.

Orlické hory zasněžují. Do Deštného můžete už v pátek

Zahájení sezony se blíží také v Orlických horách, například v Deštném se v pátek rozjede lanová dráha a otevře červená sjezdovka. "Zasněžování sjezdových tratí zdárně pokračuje. Část zařízení budeme přesouvat na modrou sjezdovku, kde jsme prozatím zasněžovali pouze spodní část," uvedli vlekaři na svém webu. V pátek začne zimní sezona také v Říčkách v Orlických horách, kde bude otevřená 1,2 kilometru dlouhá červená sjezdovka. "V sobotu se k ní přidá i sjezdovka modrá, zvaná Loučky, o délce 1500 metrů," uvedli vlekaři.

Od pátku se rozjedou vleky i ve dvou lyžařských střediscích v Libereckém kraji. Rejdice v Jizerských horách budou částečně v provozu od rána, jednu sjezdovku večer otevře i Ještěd. O víkendu budou moci sjezdaři vyrazit také na Severák v Jizerských horách a do Desné na Černou Říčku. Velká střediska v západní části Krkonoš, jako jsou Rokytnice a Harrachov, se chystají sezónu zahájit až příští týden

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz