3. února 2014 6:30 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na Valentýna do ciziny? Pobyt v Římě či Paříží může vyjít levněji

Paříž jako město zamilovaných? Ne vždy to městu přináší ovoce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paříž jako město zamilovaných? Ne vždy to městu přináší ovoce | foto: Shutterstock

PRAHA Valentýnský pobyt v Paříži či Římě letos může vyjít levněji. Díky vyšší konkurenci letecké společnosti zlevnily letenky do těchto populárních destinací. Do Říma se nyní dá dostat za necelé 2000 korun, do Paříže za rovné 2000, uvedl portál Letuška.cz.

"Do letového řádu nově vstoupily na tyto trasy další aerolinky, a konkurenční nabídka tak stlačila ceny letenek až o 50 procent," dodal Josef Trejbal z portálu Letuška.cz. Například ceny letenek do Tel Avivu klesly i na 4000 korun.

Hitem jsou i netradiční místa

Tisíce párů každoročně tráví den svatého Valentýna v některých evropských metropolích a počet těchto lidí stále stoupá.

ČTĚTE TAKÉ:

"Přestože jsou každoročně nejnavštěvovanějšími městy Paříž, Benátky nebo Řím, mladí lidé se nebojí experimentovat a stále častěji vyhledávají netradiční místa," uvedl marketingový ředitel Invia.cz Michal Tůma.

Podle zkušeností prodejců letenek jsou každoročně před svátkem svatého Valentýna v kurzu i dárkové poukazy na letenky pro dva.

"Pro letošní valentýnský víkend je typický zkrácený pobyt, tedy dvoudenní až čtyřdenní zájezd, do destinací Itálie, Francie a Rakousko. Zatímco Itálii a Rakousko klienti volí pro kombinaci lyžařského vyžití s wellness službami, které k tomuto svátku již tradičně patří, Francií se jako každý rok rozumí pobyt v její metropoli, tedy Paříži," dodala ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Podle Kateřiny Komedové z portálu Zajezdy.cz se na valentýnský víkend spíše prodávají pětidenní lyžařské zájezdy do Rakouska či Itálie. Prodej eurovíkendů není nijak velký, prodává se převážně letecky Paříž.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!