22. června 2014 7:21 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Masová turistika a přeplněné pláže? Poznejte Mallorcu jinak

Při pohledu z okna i jedné z teras (uprostřed) se můžete těšit nejen výhledem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při pohledu z okna i jedné z teras (uprostřed) se můžete těšit nejen výhledem... | foto: FOTO ARCHIV HOTELU

Většina Čechů má ostrov Mallorca spojený s masovou turistikou, přeplněnými plážemi, tunami odpadků a horami korpulentních německých dovolenkářů. Mezi tím vším se však ukrývá butik hotel Hospes Maricel, kde žádný z těchto stereotypů neplatí.

Zde na vás totiž dýchne prominentní kouzlo evropských filmových hvězd 50. let minulého století a zažijete luxus mimo ruch tuctových hotelových komplexů.

Ráj jen kousek od letiště

Kaskádovitou stavbu najdete v oblasti Calvia pouhých 10 minut jízdy od hlavního města Palma de Mallorca nebo 15 minut od místního mezinárodního letiště. Při vstupu do hotelu vás uvítá neoklasicistní portál, přes který vejdete na recepci a lounge, jimž dominují historizující sloupy z mramoru s neogotickými hlavicemi. Za uvítací částí hotelu se před vámi otevřou terasy sestupující ke břehu Středozemního moře, kde slunce putuje přes oblohu po celý den.

ČTĚTE TAKÉ:

Panoramatický výhled na nekonečnou hladinu moře skýtá neopakovatelný zážitek. Pokud se rozhodnete ubytovat (cena za pokoj a noc začíná na 189 eurech), je vám k dispozici celkem 51 pokojů a apartmánů. Osm z nich s výhledem na hory za hotelem, osmnáct s výhledem na moře, dalších osmnáct s terasou, šest prostorných apartmánů či jeden Grand Suit se samostatnou terasou v nejvyšším patře. Interiéry vznikly pod domáckým vedením týmu Hospes Design. Vybavení pokojů se dá charakterizovat jako kosmopolitní a minimalisticky čisté, zaměřené na dokonalé pohodlí hostů. V základní výbavě je biokosmetika s esenciálními oleji, povlečení z egyptské bavlny, vybrané časopisy a noviny nebo třeba „polštářové menu“, ze kterého si sestavíte kombinaci pro dokonalou relaxaci.

Přehlídka středomořských pokladů

Všemi prostory hotelu prolínají prvky baleárské architektury, důraz je kladen na dostatek prostoru a světla a prim hrají přírodní materiály z místních zdrojů. Kromě mramoru nebo ebenového dřeva byl hojně použit také mimořádně kvalitní těžký pískovec z nedalekého lomu Santanyí. Místní restaurace Maricel podává sofistikovanou středomořskou kuchyni s důrazem na čerstvé lokální suroviny.

K dispozici je také 24hodinový pokojový servis nebo koktejlové a barové speciality čistě na přání hostů. Můžete si vychutnat procedury v centru Bodyna Natural Spa, absolvovat masáž přímo u moře, zaparkovat svou loďku u privátního mola nebo lenošit v knihovně. Zlatým hřebem vašeho pobytu bude jistě temně modrý bazén zapuštěný v oblém kamenném patiu, kde se majestátně tyčí prastarý jehličnan, v květináči rostou bylinky a k využití jsou bělostná lehátka či kavárenské stolky.

Hotel přirozeně zažívá svou nejrušnější sezonu během letních měsíců (rezervaci je třeba učinit mnoho týdnů dopředu), ale nespí ani po zbytek roku. V chladnějších měsících je hojně vyhledáván místní smetánkou pro pořádání společenských a charitativních banketů nebo čistě pragmaticky hostí obchodní konference. Ty se konají v místních zasedacích místnostech, jež pohodlně pojmou až 150 účastníků.

Více informací na www.hospes.com

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Advantage Consulting, s.r.o.
DISPONENT PRODEJE SE ZNALOSTÍ JIS/JIT

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč